Láďa Hruška už by se do role učitele nevrátil. Raději se rozhodl v klášteře lépe poznat sám sebe

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Lada Hruska
Zdroj: Profimedia

Láďa Hruška se proslavil představováním různých vychytávek a netradičních receptů. Vystudoval nicméně pedagogiku a nějaký čas se živil jako učitel. Poté se věnoval psaní, nakonec skončil v televizi. Poté, co se z obrazovek vytratil, se nedávno rozhodl odejít do kláštera.

Dnešní učitele Hruška obdivuje. Nezávidí jim nicméně jejich situaci a sám už by se do školy jako pedagog vrátit nechtěl. „Děti jsou čím dál víc svoje, mají svoji hlavu,“ říká s tím, že by to nezvládl, protože učitelé už nejsou pro děti autoritou.

Učit by nechtěl ani jinde

Láďa se v minulosti hodně věnoval žurnalistice. Dostal prý několik nabídek, zda by nechtěl žurnalistiku vyučovat například i starší děti. Říká ale, že i v tomto případě pokaždé odmítl.

„Mě ta žurnalistická práce bavila, ale vždy jsem se ji snažil tak trochu odlehčit. A když po mně pak školy chtěly, abych obor učil, řekl jsem raději, že už na to nemám kapacitu,“ svěřil se.

Doplnil, že nešlo o výmluvu. Věnuje se prý věcem, které ho baví, naplňují, svůj život má hodně pestrý. O tom, že by někdy ještě publicistiku třeba učil, by prý uvažoval maximálně třeba v důchodu. Není si ale jistý, že by měl co předat.

Odstěhoval se do kláštera

Loni v létě se Láďa Hruška rozhodl pro velmi netradiční odpočinek. Odstěhoval se na čas do kláštera. Předem své fanoušky upozornil na to, že fotografie z dovolené jim tentokrát nepošle, protože se bude věnovat především rozjímání.

„Přátelé, kamarádi, nějaký čas se teď neuvidíme. Ale nebojte se ničeho nic. Člověk prostě míní a příroda a osud někdy plány hezky mění. Kápnu tedy božskou a na svou dovolenou letos nakonec neletím na vysněný Rhodos, ale odcházím tam, kde budu mít snad konečně na chvíli svatý klid,“ citoval tehdy jeho slova web Žena Aktuálně.

Rozhodl se prý pro očistný pobyt v klášteře proto, aby lépe poznal sám sebe. „Z počátku to bylo stresující. Ale jakmile jsem za sebou zabouchl dveře, padlo na mě zvláštní ticho a klid,“ vysvětlil s tím, že mu místo skutečně pomohlo.

Zdroj: Stream, Literární noviny, VIP show, Aplausin, Žena Aktuálně

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články