Kvůli finančním problémům v minulosti Nicolas Cage hrál i v béčkových filmech. Teď září jako Drákula

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Nicolas Cage
Zdroj: Andrea Raffin / Shutterstock

Nicolas Cage je jméno známé v mnoha zemích světa. V současné době září ve snímku Renfield, kde jakožto Drákula čelí vzpouře svého sluhy. V minulosti si ale zahrál i v některých menších snímcích a mnoho lidí se možná diví, proč se v nich vůbec rozhodl účinkovat.

V takzvaných béčkových filmech, které ani nebyly uvedeny do kin, by slavného herce formátu Nicolase Cage čekal málokdo. On měl ale své důvody k tomu, proč i takové role přijal.

Nezdařilé investice

Cage v minulosti podle svých slov hodně investoval do nemovitostí. V jednu chvíli se ale tento trh zhroutil a herec se dostal do finančních problémů. A pak jednoduše bral to, co bylo k dispozici, jak vysvětluje v článku na webu Independent.

„Nestihl jsem tehdy včas reagovat. A tak jsem se zadlužil a musel jsem splatit asi 5 milionů dolarů,“ uvedl před časem. V tu chvíli mu prý nezáleželo na tom, zda má film potenciál stát se dobrým a obdivovaným, jednoduše potřeboval peníze.

Tohle období už je naštěstí dávno za ním a dnes opět září ve snímcích, na které jsou kladena velká očekávání. Jinak tomu není ani se snímkem Renfield.

Odmítá se vzdát svého sluhy

Renfield je Drákulův sluha, který už nechce pracovat ve službách svého pána. Jenomže Nicholas Hoult, který hraje právě tuto roli, nemůže jen tak odejít. Drákula (Nicolas Cage) se odmítá svého sluhy jednoduše vzdát.

„Stát se filmovým Drákulou není vůbec snadné,“ cituje Nicolase server Novinky. „Máme pár skvělých Drákulů, ale i dost těch, kteří se moc nepovedli. Já se samozřejmě inspiroval velikány Christopherem Leem, Frankem Langellou, Belou Lugosim a Garym Oldmanem, ale i tak jsem se do té postavy snažil vnést něco zbrusu nového,“ vysvětluje.

Komedie se v České republice dočkala premiéry 13. dubna. Podle recenzí je film přesně takový, jak se dalo očekávat. Je střeštěný, šílený, hlavní představitelé hrají své role dokonale. Jedná se o zábavnou komedii, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek Nicolase Cage.

Zdroj: Independent, Live Science, Novinky, ČSFD

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články