Květa Fialová: Znásilnili ji ruští vojáci, žila v márnici a nesnášela označení sexsymbol

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kveta Fialova
Zdroj: Foto Blesk - Pavel Machan / CNC / Profimedia

26. září 2017 opustila svět velká herecká legenda. Květa Fialová po sobě zanechala mnoho vzpomínek. Lidé si ji budou pamatovat nejen z televizních snímků, ale i jako vynikající divadelní herečku. Jaký byl ale osobní život umělkyně, která stáří považovala za své nejkrásnější období?


Díky roli Tornádo Lou ze snímku Limonádový Joe se stala sexsymbolem 60. let minulého století. Sama toto označení ale v lásce neměla. Obecně totiž nesnášela sex, a přišlo jí proto podobné nálepkování hanlivé.

Před manželem utekla do márnice

V rozhovoru pro Blesk v roce 2011 herečka přiznala, že sex pro ni nikdy nebyl důležitý, spíše ji to slovo odrazovalo.

Nikdy se prý nedívala na to, jaký je člověk po tělesné stránce, neměla představy o tom, co s ním bude dělat o samotě.

„Já jsem se dívala spíše na to, co z něho vyzařovalo. Po těle jsem nikdy nejela,“ řekla doslova. Její první muž prý po ní chtěl styk poměrně často. Ona s ním už být nechtěla, a tak se odstěhovala do márnice.

„Ano. Muž jedné rekvizitářky se staral o takový starý hřbitov. Už se tam ovšem nepohřbívalo, a když se nepohřbívá, tak je márnice volná. Díky tomu mě tam mohli nechat bydlet,“ svěřila se podle serveru Prima Ženy.

V mládí ji prý znásilnili

Do roku 1938 žila Květa Fialová s rodinou na Slovensku. Pak ale museli po nátlaku slovenských nacionalistů odejít do Čech.

Herečka prý na konci války byla znásilněna dvěma ruskými vojáky. S traumatem se pak potýkala celý život a možná odsud pochází její nechuť k pohlavnímu styku.

Ačkoli to dává smysl, někteří lidé mají dodnes za to, že si to vymyslela. Například herec Jan Skopeček podle Blesku tvrdil, že je to nesmysl.

„Skopeček je vůl. Proč bych si takovou věc vymyslela? Proboha, proč bych to dělala? Vždyť z toho mám trauma na celý život,“ reagovala na jeho slova později herečka.

Zdroj: Blesk, Prima Ženy, OnlyU

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články