Kurt Russell už oslavil sedmdesátku. V mládí byl za fešáka, z nějž se dívkám podlamovala kolena

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kurt russel
Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Kurt Russell se narodil 17. března 1951. Jeho otcem je Bing Russell, bývalý baseballový hráč, který se ale mimo jiné proslavil také jako herec. Není tedy divu, že se už odmalička po tatínkovi věnoval Kurt herectví.

Poprvé se Kurt Russell prosadil už jako devítiletý chlapec. Zahrál si tehdy v několika rodinných komediích. Pak se pokoušel věnovat po vzoru otce i baseballu, ale sportovní zranění mu kariéru překazilo.

Jako mladý hrál především disneyovské mladíky, na které letěly holky. Tyto role ho sice proslavily, zhruba ve dvaceti se ale rozhodl, že to není to, čím by chtěl být známý. Proto úplně změnil zaměření.

Drama a akční filmy

V roce 1971 se poprvé objevil v drsné roli trestance Johnnyho, který se po návratu z vězení pokouší začlenit do společnosti. Jelikož se tato jeho herecká stránka osvědčila, začal být režiséry obsazován do odvážnějších rolí.

Ve filmu Útěk z New Yorku si Kurt Russell zahrál brutálního zločince. Později se ve snímku Věc objevil v roli neohroženého polárníka. To byly doby, kdy se stal hercem, kterého známe dnes.

Okolo roku 1980 už byly Russellovými hlavními rolemi hrdinové, kteří nasazují svůj život pro dobro ostatních nebo kteří se snaží nějakým způsobem odčinit špatnosti z mládí.

Nějaký čas se Kurt Russell pokoušel také o psaní scénářů. Ačkoli se nakonec podílel na práci například na filmu Útěk z L.A., nakonec zjistil, že herectví je tím, co mu vždy půjde nejvíce.

Hezounek, ze kterého se podlamovala kolena

Fotografie z roku 1966 ukazuje, že jako mladík byl Kurt Russell opravdu pohledným mužem, který si role v Disneyho filmech nevysloužil jen tak náhodou. Na jeho roztomilou tvář musely tehdejší puberťačky letět.

kurt russel zamlada

Zdroj: Profimedia

Ve spojení se sympatickým úsměvem a delšími vlasy byl pro režiséry v podstatě jasnou volbou. Není proto divu, že si zahrál hned v několika takových snímcích.

Později se ale společně s jeho vzhledem změnily i jeho preference a povaha. Dnes je u fanoušků známý svou drsnou tváří a vzhledem chlapa, který dokáže pouhým mrknutím změnit děj celého filmu.

K moderním filmům, ze kterých můžeme herce znát, patří například Strážci Galaxie 2 z roku 2017, Rychle a zběsile 8 ze stejného roku nebo snímek Poseidon z roku 2006.

Dnes je Kurtu Russellovi již 70 let. To ale nic nemění na tom, že se nadále angažuje jako herec v akčních filmech a fanoušci ho milují. Geny, které zdědil po svém otci, ještě rozhodně nevyčerpal.

V jakém filmu se objeví příště? Bude to opět drsňák, který zachraňuje životy, nebo se na stará kolena rozhodne přijmout nějakou klidnější roli? Fanoušci se prozatím musejí nechat překvapit, snad ale nepotrvá dlouho a Russell nám ještě ukáže, co dovede.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články