Kurt Cobain byl podle existujících důkazů zavražděn. I po 30 letech lidé o sebevraždě hudebníka pochybují

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kurt Cobain
Zdroj: Profimedia

Hudebník Kurt Cobain se v roce 1994 zapsal na seznam členů takzvaného Klubu 27, tedy celebrit, které zemřely předčasně ve věku 27 let. Frontman skupiny Nirvana byl závislý na heroinu a oficiální verze jeho smrti je sebevražda. Po celé roky se nicméně objevují spekulace, že to mohlo být jinak. Podle všeho prý dokonce existují důkazy, že byl zavražděn.

Během svého života se několikrát léčil ze závislosti na drogách. Když přišla zpráva o jeho smrti, mnohé to sice šokovalo, na druhou stranu vzhledem k jeho psychickému stavu řada lidí přijala informaci o sebevraždě velmi rychle za pravdu. Jak to ale bylo ve skutečnosti?

Spisy o teoriích Cobainovy smrti

Kurt Cobain zemřel po zásahu brokovnicí do hlavy. Vedle jeho těla se našel dopis na rozloučenou, píše NBC Chicago. Více než 27 let po smrti hudebníka nicméně FBI zveřejnila spisy, které hovoří o dalších možnostech.

V roce 2021 se objevila informace, že hned několik pisatelů poslalo dopisy, ve kterých vyšetřování policie zpochybňují.

„Oficiální příběh z policejního oddělení v Seattlu je, že si vzal život. Ale v tomto ohledu je třeba dořešit spoustu nezodpovězených otázek a nesrovnalostí,“ cituje Billboard slova jednoho z dopisů z roku 2013.

Několik dalších dopisů pak tvrdilo, že vrah je stále na svobodě a i po letech může být nebezpečný. FBI se k dopisům vyjádřila, pisatele nicméně nepotěšila.

„Aby FBI mohla zahájit vyšetřování jakékoli stížnosti, kterou obdržíme, musí být přítomna konkrétní fakta, která naznačují, že došlo k porušení federálního zákona v rámci naší vyšetřovací jurisdikce. Na základě informací, které jste poskytli, nejsme schopni identifikovat žádné porušení federálního zákona,“ stojí ve zprávě.

Důkaz o vraždě

V roce 2023 se objevil člověk, který tvrdil, že má jasné důkazy o Cobainově vraždě. Ian Halperin uvedl, že měl hudebník v těle po smrti sedmdesátkrát více heroinu, než je smrtelná dávka. Do takového stavu by se nedokázal sám dostat a pak ještě zastřelit.

„Soudní patologičtí experti říkají, že je nemožné, aby někdo vydržel takové množství heroinu déle než vteřinu, natož aby se otočil, zvedl brokovnici a střelil se do hlavy,“ vysvětluje.

Kurt Cobain byl tou dobou navíc jen několik týdnů po léčení, snažil se začít nový život. Ačkoli byl jeho případ uzavřen jako sebevražda, mnoho věcí po letech naznačuje, že byl hudebník zavražděn, a to pravděpodobně dvěma pachateli. Jaká je skutečná pravda?

Zdroj: Britannica, Marca, Billboard, American Songwriters, NBC Chicago, Headliner

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články