Kristýna Leichtová jde dceři příkladem. „Nekoupila bych zbytečnost, kterou vyrobil otrok v zapomenuté zemi,“ napsala

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kristyna leichtova
Zdroj: Profimedia

Kristýna Leichtová patří k osobnostem, které na instagramu velmi rády rozebírají kontroverzní témata. Často se tak dostává do křížku s fanoušky, kteří úplně nesouhlasí s jejími názory. Nedávno některé z nich zaskočila, když se pustila do komentování konzumní společnosti.


Leichtovou nedávno překvapilo, že se několik důchodkyň odvážilo upozornit na to, že její hlučné děti dělají nepořádek v kavárně. Zeptaly se jí, proč je vodí do společnosti, když je nedovede uklidnit. Ona se ale místo toho, aby popřemýšlela nad svou výchovou, začala ohánět feminismem.

Na instagramu se rozepsala o tom, jak to mají dnes ženy s dětmi složité. Na sociálních sítích podle Expresu očekávala nějakou tu podporu, té se jí ale příliš nedostalo, a místo toho se do ní fanoušci pustili. Měla by si prý raději zkrotit své děti.

Ani tato pomyslná facka ale Leichtové nestačila. Jen o pár dní později přišla s dalším kontroverzním tématem, kterým je konzumní společnost. Na svou sociální síť napsala: „Strašně mi vadí ten obrovský konzum naší společnosti! Strašně mi vadí v obchodech lákadla pro děti, která jsou umístěna nízko, aby to viděly a mohly spustit: Já to chci.

Výbuch emocí, který nekoriguje

Leichtová u fotky, na které sedí se srdíčkovými brýlemi na očích na terase, popsala, jak moc jí vadí reklamy i to, jak obchody všechno nabízejí a lidé to musí mít, ačkoli to vlastně vůbec nepotřebují.

„Vždycky jsem pak naštvaná na obchod a ten následný výbuch emocí nijak nekoriguji. A ne, nekoupím zbytečnost, kterou vyrobil otrok někde v zapomenuté zemi a cestovalo to k nám naprosto neekologickou cestou, třeba jen proto, že je to levné,“ podotkla.

Na závěr pak uvedla, že už ve dvou letech pustila své dceři video s plastovým brčkem a plačící želvou. „Musí to znát, aby neopakovala chyby. Aby to měnila. A já musím jít příkladem! Malé krůčky vedou k velké změně,“ doplnila.

U fanoušků se setkala s podporou

Fanoušci tentokrát Kristýnu nezkritizovali, naopak jí poděkovali za šíření jejích myšlenek. „Miluji vaši skromnost. Děkuji, že tyto myšlenky šíříte, je to potřeba,“ napsal jeden fanoušek. Ten nejspíš nečetl Kristýnina předešlá slova o feminismu.

„Ty brýle musím mít, odkud jsou, prosím?“ zeptala se celkem paradoxně jedna z fanynek. Hned tak dokázala to, o čem Kristýna mluvila. Člověk něco vidí, a hned to nutně potřebuje.

Zda fanynka nepochopila Kristýnin příspěvek, celý ho nečetla a jen si prohlédla fotku, nebo byl její komentář ironický, to není jasné. Kristýnu každopádně nejspíš nepotěšil a ani se neobtěžovala na něj odpovídat.

Zdroj: Instory, Expres, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články