Kristýna Janáčková nesnáší dětská hřiště. Pomocí deníku radí svým synům, jak na život

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
kristyna janackova
Zdroj: Profimedia

Její nejvýznamnější rolí v hereckém životě byla Kristýna Tichá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Herečka Kristýna Janáčková se ale kromě toho musela v životě poprat také se starostmi o velkou rodinu, která ji doposud zaměstnává. I díky partnerovi a dvěma synům se nakonec kromě herečky stala Janáčková také částečně spisovatelkou.

Oba její rodiče pracují ve zdravotnictví, ona sama se však už odmalička chtěla věnovat herectví. Neprošla sice přijímacími zkouškami na DAMU, ale nakonec se jako herečka uchytila. A teď si plní další sen. Nedávno spatřil světlo světa její deník s názvem S láskou, máma.

V něm se Kristýna svěřuje nejen o své kariéře v seriálu, ale jak už název napovídá, především o svojí rodině. S partnerem Michalem vychovává syny Luise Frederika a Elliota Olivera. A jak sama přiznává, ačkoliv je to někdy náročné, roli matky by nikdy za nic nevyměnila.

Netušila, že jí to vydrží

„Zprvu to měla být jen taková moje zpověď. Uklidnit v sobě své rozbouřené emoce. A nakonec se ze všech těch řádků stal příběh. O mně a o nich. Píšu si tě denně. Píšu jim o všem,“ svěřuje se v deníku herečka. Své poznatky si zapisuje od narození prvního syna.

Podle webu Deník Janáčková původně netušila, že si bude své zápisky uchovávat tak dlouho a že bude skutečně do notýsku připisovat denně nové poznatky. Nakonec ale vznikla, dalo by se říci, kniha, se kterou se posléze Kristýna svěřila v médiích. Deník je především darem, který by jednou chtěla dětem přenechat.

„Z celého srdce si přeji, aby jednou v tobě nalezli odpovědi na otázky, které si začnou klást, až přijde ten pravý čas. Omlouvám se jim též a děkuji. Jsi taková má Terapie Láskou. Období od početí až do konce první třídy. Ve svém nadšení jsem však odevzdala nakladatelství přes 700 stránek. Bylo nutné krátit,“ píše herečka v deníku.

Dětská hřiště nikdy nemusela

Kristýna svým dětem píše do deníku nejen informace, které jim jednou budou moci posloužit. Snaží se s nimi samozřejmě komunikovat i dalšími způsoby a tráví s nimi tolik času, kolik jen může. Přiznala se ale, že nikdy nemusela dětská hřiště a že se s chlapci uzavírala spíš do takové své menší bubliny.

kristyna janackova rodina

Zdroj: Profimedia

V rozhovoru pro web Maminka se svěřila, že to bylo především proto, aby se vyhnula komunikaci s ostatními rodiči na hřišti. „Nebyla mi blízká jejich témata a silně mi vadily jejich hodnocení, srovnávání, pomlouvání a ve finále i pokusy vychovávat mé dítě. Bylo nám lépe v naší vlastní bublině či komunitě, která nás respektovala v naší opravdovosti, bez přetvářky.“

„Jsem ráda, že moje děti vidí v naší rodině lásku, vzájemnou podporu, sílu rodinných vazeb a pocit, že tu nejsou samy, ale vždycky tu mají nás. Na tom si zakládala i moje rodina, doteď mám krásné vztahy s tetami, se strýci, s bratranci, sestřenicí, a i naše děti spolu skvěle vycházejí. Nic není víc než fungující rodina. Je to dar,“ vysvětlila Kristýna Janáčková.

Zdroj: Aha!, Deník, Maminka

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články