Kristina Kloubková má za sebou vyhraný boj s depresemi. Trpěla syndromem vyhoření

od Lída Kropáčková
2 minuty čtení
Kloubkova
zdroj: Nextfoto

Kristina je rozhodně ve své práci profesionálem, a přestože s nemocí bojovala řadu měsíců, dokázala vystupovat jako spokojená, usměvavá a úspěšná žena. Na veřejnosti musela měsíce psychické problémy tajit. Nakonec to zvládla s pomocí knihy, partnera, přírody a odborné léčby.

V podcastu se Kloubková přiznala k duševním problémům

Bývalá tanečnice a současná moderátorka Kristina Kloubková a její partner tanečník Václav Kuneš byli na návštěvě u Aleše Cibulky. V půlhodinovém povídání došlo na tanec, lásku, svatbu, děti i práci. Blonďatá moderátorka otevřela i velmi vážné a ožehavé téma, jakým je syndrom vyhoření.

Promluvila až rok poté

O usměvavé a štíhlé blondýnce by jen málokdo mohl tušit, že si prošla vážnými psychickými problémy, o kterých věděli jen její nejbližší lidé.

Není vždy úplně jasné, co je spouštěcím mechanismem tohoto duševního onemocnění, ale jak moderátorka uvedla, je důležité nestydět se o svých pocitech mluvit nahlas a obrátit se na odbornou pomoc. Jde o seriózní problém, který může potkat úplně každého, a to i velmi nečekaně. V dnešní uspěchané a náročné době plné stresu je to potom stále častější.

Kristina si tímto těžkým obdobím prošla před třemi lety, kdy se jí sešlo několik problémů dohromady a duševní zdraví vzalo za své. Své pocity velice zajímavě popsala.

„Já jsem zkolabovala, moje tělo vyplo. Dostala jsem se k lékaři, kde jsem dostala antidepresiva, která jsem považovala za totální selhání. Moje selhání, že dostávám antidepresiva, že to bez nich nejde,“ svěřila se v podcastu u Aleše Cibulky.

Další rok, poté, co se její stav začal zlepšovat, se učila zase normálně fungovat bez léků. Měla to složitější než běžní lidé, protože ve své práci je většinou před kamerou v přímém přenosu, a musí tak být nejen hezky upravená, ale i pozitivně naladěná a pro diváky příjemná.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený kristina kloubkova (@kristinakloubkova)

Zkouška partnerského vztahu

Toto období nebylo snadné ani pro jejího partnera a vztah s tanečníkem Václavem Kunešem prošel velkou zkouškou. Když se dostavily první deprese a tyto stavy se vracely, pár se dokonce na nějakou dobu rozešel.

Dostat se z depresí podle moderátorky nebylo vůbec snadné, ale s odbornou pomocí to zvládla a nestydí se o tomto období mluvit. Věří, že může dodat odvahu dalším lidem, které problém potká a budou stejně zaskočeni jako ona.

Záchranu našla v knize a v přírodě

Sama má výbornou zkušenost s pobytem v přírodě. Dlouhé procházky v tichém prostředí jsou ideální příležitostí k přemýšlení. To dává výbornou možnost utřídit si myšlenky a najít problémy, které tento stav způsobují.

Kristina, která už přes rok žádné léky nebere, popsala, že jejím pomocníkem v těžkém boji s vyhořením byla kniha Vyhořet může každý. Tu dostala v pravý čas pod vánoční stromeček, a úplně jí změnila pohled na tuto nemoc.

„Měla jsem ji měsíce stále při sobě,“ svěřila se.

Když si knihu přečetla, pochopila, že její stavy nejsou ničím výjimečným a úplně stejné pocity jsou v ní popsané. Kristina dodává, že duševní zdraví je dnes v ohrožení u každého druhého člověka, ale společnost ještě není pro debatu o tomto problému úplně otevřená. Přitom právě sdílení pocitů je prvním krokem k pochopení a k uzdravení.

Poděkování moderátorovi

Při setkání s moderátorem a autorem zmíněné knihy Alešem Cibulkou v Českém rozhlase mu Kristina poděkovala za to, že se nebál tyto pocity v knize popsat, což jí velice pomohlo, a je přesvědčená, že je to právě to, co člověk v takové situaci potřebuje.

Zdroj: Český rozhlas, Blesk, Extra, Instagram

Autor: Lída Kropáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články