Kontroverzní duo t.A.T.u se v roce 2022 vrátilo na scénu. Jejich hraný lesbický vztah je bude provázet už napořád

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Tatu
Zdroj: Profimedia

Ruské popové duo t.A.T.u. vystupovalo od roku 1999 až do roku 2014. V roce 2021 ohlásilo comeback na hudební scénu. Zpočátku své kariéry vzbuzovalo velkou kontroverzi. Kromě toho, že spolu Lena Katina a Julia Volkova vystupovaly, byly totiž také lesbickými partnerkami. Tedy alespoň si to měl svět myslet.

Kapelu dal dohromady dětský psycholog a reklamní manažer Ivan Šapovalov. Dívkám tehdy bylo teprve 14 let. Na koncertech se objímaly, líbaly, dělaly vše pro to, aby působily jako partnerky. Ve skutečnosti jimi ale nebyly. Vše dělaly právě na popud manažera, podle kterého to byl skvělý marketingový tah.

Sexuální projekt

Pěvecké duo si pozornost rozhodně získalo. V mnoha ohledech však byla negativní. V USA se dokonce proti dívkám vedly kampaně. I sám Šapovalov po čase přiznal, že šlo o sexuální projekt, který měl cílit na muže vyhledávající zábavu, nikoli na fanoušky hudby, uvádí Magazín Aktuálně.

Pravděpodobně nejslavnější písničkou dua se stal hit s názvem All The Things She Said, ke kterému vyšel i klip, kde se teprve sedmnáctileté dívky líbají ve školních uniformách. Přestože měly hodně odpůrců a dobře si uvědomovaly, že vlastně jenom dělají to, co jim Šapovalov přikazuje, fungovaly s přestávkou až do roku 2014.

Návrat na pódium?

Zpěv pro ně vždy hodně znamenal. V roce 2021 se objevila informace o tom, že se duo vrací na scénu. Již dospělé ženy byly připraveny tentokrát vystupovat podle svého a věnovat se skutečně hudbě.

Od roku 2022 se tak Lena Katina a Julia Volkova opět objevují bok po boku a snaží se dokázat, že si slávu zaslouží i bez předstíraného lesbického vztahu. Od dob, kdy byly nejpopulárnější, se výrazně změnily a mnoho lidí by je dnes nepoznalo.

Vystupují mimo jiné obě i samostatně. Ačkoli by si nejspíš obě přály, aby tomu bylo jinak, jejich dřívější vystupování je dnes všeobecně vnímáno jako důkaz toho, že image a způsob prezentace je často daleko důležitější součástí hudebního průmyslu než talent, který člověk skutečně má.

Zdroj: Super, Svět ženy, Magazín Aktuálně, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články