Koncerty na počest Karla Černocha slaví úspěch. Na jeden dorazila i Helena Vondráčková

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Karel Cernoch
Zdroj: Jiří Rubeš / CNC / Profimedia

Letos v říjnu by bylo českému zpěvákovi Karlu Černochovi již 80 let. Na počest jeho nedožitých narozenin proběhly již tři koncerty ze čtyř, na kterých si fanoušci mohli zavzpomínat na jeho největší hity. Poslední koncert proběhne 5. listopadu v Brně.

Zpěvák zemřel ve věku 64 let na rakovinu tlustého střeva. Jeho syn dodnes věří, že jeho nemoc způsobil stres z nehody.

Tragická nehoda ho trápila

Na podzim roku 2004 havarovalo na D1 auto, ve kterém bylo několik umělců včetně zpěváka. Ten po nárazu vyletěl z auta a skončil v nemocnici.

Jeho mladší kolega, Patrik Stoklasa, však zemřel a zpěvák si to poté vyčítal.

„Táta si pak vyčítal, že kdyby seděl na jiném místě, tak Patrik, mladý kluk, mohl žít. Dokonce pak napsal článek s názvem Pochopil jsem, že smrt je nevratná,“ prozradil Blesku jeho syn Marek Černoch.

A právě myšlenky na tuto nehodu a stres podle jeho syna stály za tím, že jeho otec onemocněl a následně zemřel.

„Nejsem lékař, ale co jsem se bavil s odborníky, připouštějí, že takovýhle stres mohl být zásadním faktorem,“ dodává Marek.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený B-Side Band (@b_side_band)

Dorazila i Vondráčková

Od jeho smrti tak uplyne již neuvěřitelných 16 let, ale jeho blízcí a přátelé na něj stále vzpomínají.

I proto se na vzpomínkových koncertech Karel Černoch 80 diváci mohli těšit na Marii Rottrovou za doprovodu B-Side Bandu Brno, dále Leonu Machálkovou, Helenu Vondráčkovou, Báru Basikovou, Ondřeje Rumla či Matěje Rupperta.

„Karel Černoch je bezpochyby pěveckou legendou a jsem rád, že mohu být součástí těchto vzpomínkových koncertů,“ prozradil Ondřej Ruml s tím, že se na koncerty těší.

Vzpomínkové koncerty měly úspěch

Na všech koncertech se samozřejmě objevila i zpěvákova dcera Tereza Černochová.

„Táta odešel příliš brzy. Jeho písně a hlas sameťák si připomínám téměř denně. Byl jedinečný. A proto bych ho nejen fanouškům ráda připomněla společně s hosty, kteří s Karlem Černochem spolupracovali, kamarádili nebo se jím inspirovali,“ vysvětlila Tereza záměr koncertů.

A dle reakcí měly koncerty, na kterých zazněly největší hity jako Zrcadlo, Popelky, Správnej džob, Ona se brání, Tržnice světa a mnoho dalších, velký úspěch.

Zdroje: Blesk, Novinky, Český rozhlas, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články