KOMENTÁŘ: Štěpán Kozub by mohl učit jiné celebrity, že mlčeti zlato. Občas by ale pár slov mohl přidat

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Stepan Kozub
Zdroj: Profimedia

Chce to velkou odvahu přerušit kariéru na vrcholu a upřednostnit své zdraví. Štěpán Kozub to dokázal. Reakce na jeho pauzu ho však zklamaly, protože namísto odpočinku musí vyvracet teorie, které se kolem jeho zdraví vyrojily. Tak trochu si za to ale může sám, protože občas je dobré mlčet, a občas je naopak fajn říct více.

Následující text je komentářem autorky. 

V poslední době v podstatě není pořad, kde by se alespoň nemihl Štěpán Kozub. Už je v podstatě jako Patricie Pagáčová. Bez ní se letos neobešel dokonce ani Silvestrovský speciál.

Rychlý rozvod

Ale zpět ke Štěpánovi. Ačkoliv se mu daří v pracovním životě, v tom soukromém teď prochází těžkým obdobím. Rozvedl se totiž se svou manželkou, které server Extra přezdívá paní Columbová.

Důvod je zřejmý a jednoduchý, ačkoliv byli Bára a Štěpán manželé od roku 2019, na všechny akce chodil herec sám a manželka se vystupování na veřejnosti vyhýbala.

O jejich rozvodu nikdo neměl tušení a byl ukončen 21. listopadu. Vzhledem k tomu, že žádost byla podána v srpnu, je zřejmé, že manželé se na všem dohodli a jednání bylo rychlé.

Zaslouží si tak velký obdiv, že berou ohled na dceru Anežku, která by si jednou všechno přečetla.

Po rozvodu přišla pauza v práci

Šokující rozvod pak nahradilo další hercovo sdělení: bere si pauzu.

„Zdraví je důležitější a já jsem se bohužel dostal na hranu. Léčím se. Není to snadné. Pracuji na tom a věřím, že se brzy opět uvidíme buď v divadle, v klubu nebo kdekoli jinde. Děkuji vám za pochopení,“ vydal prohlášení na instagramu.

Dle serveru Blesk museli v hercově případě zasáhnout lékaři a upozornit ho, že je zdraví přednější.

S ohledem na rozvod se tak rozjely spekulace, že herec nezvládá psychicky své problémy a má deprese. Těmto spekulacím se rozhodl herec učinit přítrž.

Unavený herec se musel ozvat

„Vážení přátelé, konečně po zhruba 5 dnech se mi udělalo trošku lépe, abych s vámi mohl promluvit a jenom v rychlosti vám poděkovat za spoustu hezkých zpráv,“ říká Štěpán Kozub ve videu, které ho viditelně stálo mnoho fyzického úsilí a je z něj patrné, jak se mu špatně dýchá.

Fanoušky uklidnil, že se mu udělalo lépe a upřesnil, že se léčí s komplikovaným plicním onemocněním, které ho provází od dětství a vzhledem k pracovnímu tempu se zhoršilo.

„Už mě ty kortikoidy, antibiotika a různé …tika nebaví! Je to dost naročný týden plný chemie a čekání. Zítra mě čeká důležité vyšetření, a jestli dopadne dobře, tak se brzy vidíme! Věřím, že ano! Budu sice muset nastavit trošku jiné pracovní tempo, ale to nevadí,“ uvádí u dalšího videa pozitivní vyhlídky.

Mlčeti zlato

Ráda bych uvedla, že Štěpánův humor není můj šálek kávy, jak se říká, ale některé jeho role považuji za excelentní a svým současným vystupováním u mne velmi stoupl jako člověk.

Když vás dennodenně sledují lidé kdekoliv, kam přijdete, je těžké si některé věci nechat pro sebe. Štěpán je s fanoušky v kontaktu, je velmi sdílný, ale zároveň si je vědom, že čím více bude mluvit, tím více může uškodit.

A tak nemá potřebu mluvit dále o rozvodu, protože by po čase mohl říct třeba něco, co by ho mrzelo. Krásný přístup, ze kterého by si leckteré jiné celebrity mohly vzít příklad. Ano, mluvím o Agátě Hanychové.

Jsou však situace, kdy by zase naopak měl mluvit více, a předešel by tak spekulacím médií. Jeho prohlášení totiž znělo velmi záhadně a mnozí dostali o herce opravdu strach.

Příště by stačilo říct rovnou, že se léčí s těžkým respiračním onemocněním, a bylo by to. Stejně by se našlo několik konspiračních teoretiků, kteří by respirační onemocnění považovali za krycí název pro problémy s alkoholem, drogami nebo depresemi. Ale asi by jich bylo méně, než tomu bylo nyní.

Zdroje: Extra, Instagram, Blesk, OnlyU

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články