KOMENTÁŘ: Simona Krainová už s ukradenou identitou nic neudělá. Ale poučit se mohou jiní

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Simona Krainova
Zdroj: Martin Hykl Czech News Center / CNC / Profimedia

Ukradená identita je velmi nepříjemná věc. Pokud jste uživatelé sociálních sítí, možná se vám to už i dokonce stalo. Nejvíce ohrožené profily jsou ty s dětmi, protože prostě tak nějak věříme, že by nás nepodvedl někdo, kdo má děti. S ukradenou identitou si teď dělá starosti i Simona Krainová a její příběh by mohl alespoň pomoci ostatním.

Následující text je komentářem autorky. 

Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že když vám někdo ukradne z profilu fotky dětí, aby jeho profil vypadal věrohodněji, je to něco, co vás donutí se zamyslet.

A tak od chvíle, kdy mi kamarádka poslala screen, kde upozorňovali na podvodnici, a daná osoba měla profil tvořený z mých fotek s dětmi, dělám maximum pro to, aby se to znovu nestalo.

Problém však nastává, když jste veřejně známou osobou, jakou je Simona Krainová.

Ruská Simona

„Zažila jsem různý hejty. Přečetla si o sobě spoustu věcí, dneska už mám na všechny ty hnoje celkem dobrou imunitu a bavím se na tom, ale když mi někdo krade identitu a moje děti zneužívá a vydává za své a moje myšlenky přepisuje jako svoje, přijde mi to už trochu přitažený za vlasy,“ píše rozčíleně Simona na svém instagramu.

Co se vlastně stalo? Žena jménem Prikhokina Natalia, která o sobě píše, že pochází z Moskvy a aktuálně žije na Manhattanu, si vytvořila profil z fotek Simony Krainové.

A co více, tato žena žije opravdový život s dětmi Krainové, Maxem a Brunem. A na svém profilu tak vesele sdílí další fotky a kopíruje i nadále obsah instagramu Krainové.

Ta se proto obrátila na fanoušky s velkou prosbou.

„Tahle nemocná teta je na FB. Když ji nahlásíte, budu vám vděčná. Děkuju,“ píše očividně velmi rozhozená Simona a prosí fanoušky, aby jí pomohli profil nechat vymazat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený simonakrainova (@simonakrainova)

Simoně už nelze pomoci

Je to těžký úděl celebrit. Máte krásné a šikovné děti a stejně jako většina rodičů se chcete pochlubit. Jenže jakákoliv fotka na internetu se stává veřejnou a může být zneužita.

Já jsem si mohla vše nastavit tak, aby se nejednalo o veřejný obsah. Simona Krainová tohle udělat nemůže. A tak se dostáváme na začátek vzniku jejího profilu.

Nyní už toho totiž moc nezmůže. Fotky jejích dětí jsou všude, a i kdyby se nyní rozhodla je stáhnout, už je pozdě. A právě tohle je důvod, proč některé celebrity nechtějí ukazovat své děti veřejně.

Že s nimi přijdou někdy do společnosti? To je v pořádku. Ale rodinné fotky nedávají na své sociální sítě, protože odtud už je to jen krůček k takovému zneužití.

Možná teď také Simona lituje, že své děti veřejně vystavovala. Možná by to teď udělala jinak. Na možná se ale nyní nehraje, protože škody byly napáchány, a může tak jen doufat, že se z jejího příběhu poučí ostatní.

Zdroje: Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články