KOMENTÁŘ: Putinův kamarád Gérard Depardieu byl tajně na Moravě. A koho to zajímá?

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Gerard Depardie
Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock.com

Gérard Depardieu zamlada lámal srdce dívek mnoha svými rolemi. Později se stal ústřední postavou mnoha komediálních rolí. Nyní je ostudou Francie.

Tento text je komentářem autorky. 

Depardieu měl vše, co si jen mohl přát, a byl ctěným hercem ve své zemi. Jenže nyní přišel velký zvrat a z milovaného Francouze se stal herec, o kterém se ve Francii nemluví.

Obvinění ze sexuálního obtěžování

Během natáčení svých filmů měl v rozmezí let 2004 až 2022 zneužívat a osahávat několik žen. Aktuálně se ozvala již čtrnáctá žena, která má s hercem negativní zkušenosti.

Žádná z žen nepodala trestní oznámení, a když už našla jedna odvahu a postěžovala si produkci, bylo jí prý sděleno: „To je Gérard, rád škádlí.“

„Při natáčení mi bez varování strčil ruku pod šaty. Cítila jsem, jak se mi prsty snaží vplížit do kalhotek,“ popsala například jedna z dívek.

Herec už má přitom problémy s jiným vyšetřováním, je totiž podezřelý ze znásilnění dcery přátel Charlotte Arnouldové.

Depardie veškerá obvinění odmítá a jeho právník uvedl, že „formálně popírá všechna obvinění, která mohou spadat pod trestní právo“.

Kamarád Putin

Jako by toho nebylo málo, herec je blízkým přítelem ruského prezidenta Vladimíra Putina, a před několika lety od něj dokonce obdržel ruské občanství.

Jeho proruský přístup se stal trnem v oku pro mnohé z jeho příznivců, když začala ruská invaze na Ukrajině. Byl proto dotázán, zda se jeho přístup k Rusku změnil.

„Nic se u mě nezměnilo. Stále jsem Rus. Miluji ruskou kulturu. Když miluji nějakou zemi, je to vždy díky její kultuře,“ odpověděl na dotaz německého deníku.

Zároveň však dodal, že s válkou nesouhlasí a považuje ji za naprostý nesmysl. No, tak to nás Gérard uklidnil.

V Putinově případě se však nejedná o prvního kontroverzního politika, se kterým si herec tak dobře rozumí. Přátelství jej pojilo i s Fidelem Castrem a jeho bratrem Raúlem.

Několikrát dokonce navštívil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka či čečenského lídra Ramzana Kadyrova.

Ani pes po něm neštěkne

Gérard Depardieu je zářným příkladem toho, jak může být sláva pomíjivá. Jeden den jste milováni národem, druhý den jezdíte dokonce i na Moravu tajně.

Ano, slavný herec si u nás dopřával moravských vín a projel několik měst. O jeho návštěvě se česká média dozvěděla díky lidem z jednotlivých hotelů, ale byli tak čestní, že to sdělili až po jeho odjezdu.

Společnost mu měla dělat tajemná česká žena, ta se však nechtěla objevit na žádných fotkách.

Upřímně se jí ani nedivím. Herec, který by před lety vzbudil rozruch a byl v obležení fanoušků, nyní musel do Čech přijet tajně a jeho doprovod se nejspíše styděl.

Stydět by se však měl zejména samotný Depardieu, který očividně není schopen domyslet důsledky svých činů.

Budiž mu úlevou, že si budou moci v Rusku vzájemně poplakat se Stevenem Seagalem, který se také přiznal, že je Putinovou vlezdoprdelkou.

Zdroj: Extra, Mediapart, Seznam Zprávy, CNN Prima News, Voxpot

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články