KOMENTÁŘ: Jan Hřebejk se ohradil proti demonstraci Česko proti bídě. Tato špína však sleduje vaše filmy, pane režisére

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Jan Hrebejk
Zdroj: Profimedia

Jan Hřebejk se obul do demonstrace, která proběhla 11. března na Václavském náměstí, a kritizoval zejména osobu Jindřicha Rajchla, ale i dalších vystupujících osob. Byl upozorněn na to, že se jedná i o jeho fanoušky.

Tento text je komentářem autorky.

Sobotní demonstrace s názvem Česko proti bídě přivedla na Václavské náměstí tisíce lidí a vedla k několika zatčením. Demonstranti se tak stali terčem kritiky, že volají po míru a zároveň sami vyvolávají agresi.

Rajchl je špína

Jan Hřebejk na svém twitteru sdílel kompilaci videa, na kterém je politik a svolavatel demonstrace Jindřich Rajchl dáván do souvislosti s Adolfem Hitlerem.

„Po boku této špíny se veřejně producírovali 11/3/23 olympijský vítěz a lékař, bývalý šéf baletu ND a někdejší mluvčí studentů z roku 1989?“ napsal k videu režisér.

Narážel tak na skutečnost, že na pódiu vystoupili například choreograf Petr Zuska či režisér a scenárista Igor Chaun. Přes video pak poslali vzkaz epidemiolog Jiří Beran nebo lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert.

Jsou to vaši diváci, režisére

Pod příspěvkem se režisérovi ozvala paní Ivana Pospíšilová, která s nejtvětší pravděpodobností byla jednou z účastnic demonstrace.

„Pane Jene, tato lůza a špína sledovala vaši tvorbu. Beru na vědomí, že další filmy budete tvořit pouze pro vámi uznávané lepší lidí a již nikdy nevydám ani haléř za vaš jakýkoliv film,“ napsala svérázně.

Režisér si ovšem nenechal nic líbit a na komenář paní Ivaně odpověděl. A ještě svérázněji.

„Já se za fašouny stydím a opovrhuju jimi bez ohledu na to, jestli se jim moje tvorba líbí. A mnoho lidí mám rád a obdivuju se jim, i když jim moje tvorba nic neříká. Takhle to nechodí, jako výměnný obchod. A pokud se vám líbí pan Reichl, tak vás považuju za zblblého člověka,“ dostalo se paní odpovědi.

Prosím, už netočte filmy!

Pranice lehce pokračovala, protože se paní Ivany zastala další účastnice. Diskuze se tak raději nikdo jiný neúčastnil, protože fanatickému ospravedlňování chování demonstrantů se nedá postavit.

Dá se zde použít české přísloví, že nejhorší je srážka s blbcem. A v tomto případě dvojnásobným.

Samotnou mě zaráží, že na české národní budově nevisí i česká vlajka, ale jen ukrajinská. Ale hlásat mír a následně chtít vtrhnout do budovy? Nebudeme si nic nalhávat. Kdyby tam policie tento rozvášněný dav pustila, u sundání ukrajinské vlajky by to neskončilo.

Ale ráda bych se přece jen vyjádřila k názoru paní Ivany a po dlouhém zamyšlení jsem došla k velmi radikálnímu řešení a výzvě režisérům.

Prosím, netočte už nikdy nikdo žádné filmy! Uvědomte si, že na vaše filmy koukají vrazi, pedofilové a jiná „monstra“ a tím, že natočíte film, tak je vlastně, dle logiky paní Ivany, musíte uznávat a mít rádi.

Takže už nikdy nikdo netočte filmy, klipy ani nic jiného, pokud nemáte tento typ lidí v úctě a lásce.

Zdroj: iDNES, Twitter, Přehledně24

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články