KOMENTÁŘ: Hanychová vs. Soukup: Zájem dítěte až na posledním místě aneb předání dítěte jako nová Soukupova reality show

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Hanychova Soukup
Zdroj: Profimedia

Dala jsem si osobní slib, že zkusím o Soukupovi a Hanychové nějakou dobu nepsat. Vydržel mi celé dva dny. Jako mámu mě nenechává chladnou video z předávání jejich dcery Rózy. Je mi zle ze společnosti, která dovolí, aby se veřejně takto jednalo s malým dítětem. To se totiž zcela očividně stalo nástrojem k boji mezi naštvanými rodiči, jejichž hádky akorát zvyšují čtenost médiím.

Následující text je komentářem autorky. 

Předem avizuji, že jsem máma, a tedy se dokážu vcítit do role mámy, nikoliv otce. Omlouvám se tak mužským čtenářům za ryze ženský pohled.

Předávání dítěte na ulici?

Je pro mě nepředstavitelné, že bych se měla dostat do situace, kdy se budu muset o děti „střídat“ s jejich otcem. Pro mámu, která se do té doby starala o dítě skoro výhradně sama (pochváleny buďte mužské výjimky), je tohle neskutečný nápor na psychiku.

Ale věřím, že celá situace se dá zvládnout, a v žádném případě neupírám dětem právo na to být stejně s tátou jako s mámou.

Mluvím ale o normálním vztahu dvou dospělých a rozumných lidí, kteří jednají v zájmu dítěte. Takže rozhodně nemluvím o Hanychové a Soukupovi. To, že předávání malého dítěte probíhá na ulici, je samo o sobě skandální.

Pojď k milujícímu tatínkovi

Že ale dovolí, aby si otec přebíral od matky plačící dítě, takto křičící ho strčil do autosedačky a odjel? To už je vrchol arogance a bezohlednosti k tomu malému tvorečkovi, který věří, že by mu rodiče neublížili.

Kdo jste video neviděl, můžete se na něj podívat v podstatě kdekoliv na internetu. Skoro až podezírám média, že chtějí rozjet novou reality show Předávání dítěte na ulici.

Při každém předání malé Rózy totiž nechybí novináři. Nabízí se otázka, kdo je asi stále volá? Holčička tak bude jednou mít možnost zmapovat, co měla na sobě, v jaké dece byla zabalená a zda tatínek ukázal prostředníček nebo zda se na sebe s maminkou alespoň podívali.

Ubližují jí tím strašně moc. Tím, co teď rozjeli za mediální štvanici, a tím, že dopustí takové předávání. Jaromír Soukup si zadělá akorát na to, že ho dcera nebude chtít vídat.

Současně moc doufám, že orgán sociálně-právní ochrany dítěte dohlédne na to, aby oba rodiče byli za svoje chování potrestáni.

A píšu oba, protože za nastalou situaci prostě mohou oba. Tečka.

Zdroj: Autorský článek

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články