Koktající komik Milan Pitkin vypadá ve svých 72 letech skvěle. Zhubl a propadl sportu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
milan pitkin
Zdroj: Nextfoto

Koktající komik z Country estrády s Ivanem Mládkem, bavič parodující maďarštinu ve Zlaté mříži. Tak si mnozí z nás pamatují Milana Pitkina, kterému je dnes už 72 let. Herec a hudebník má sice pár let navíc, je ale stále plný energie a humoru, který i nadále využívá ve své profesi. Čemu se dnes věnuje?


Po revoluci se bez něho v televizi neobešla žádná show. Ačkoli i dnes se věnuje zábavným pořadům, jeho hlavní pracovní náplní se stalo divadlo a kupodivu také zpěv. Po smrti Karla Štědrého, který mu své hity předal, s nimi Pitkin vystupuje a sdílí je tak se světem dál.

Pitkin se ale na první pohled změnil i v mnoha dalších ohledech. „Zhubl jsem šest kilo, hodně chodím nebo hraju tenis s Petrem Jandou. Je potřeba se trochu hýbat,“ svěřil se před rokem Milan deníku Blesk. Prozradil, že humoru se nikdy nevzdal, ale v rámci pocty kamarádovi se začal věnovat i hudbě.

V televizi už to dnes není ono

„S Karlem Štědrým jsme byli velcí kamarádi, jednou ke mně přišel a věnoval mi své hudební základy s tím, že až tu jednou nebude, tak je mám zpívat dál. A to také hrdě dělám,“ říká Pitkin. Dodává ale, že nikdy nepřestal ani se svou kariérou komika.

Děláme letní estrády a čeká mě zájezdní divadlo s Martinem Maxou a Heidi Janků, jmenuje se to Kšanda, hrajeme to asi šest let,“ svěřil se koncem loňského roku Pitkin pro Super. Nelíbí se mu ale, že v televizi už se dnes nedá vidět to, co dříve. „To je samý seriál a srandy tam moc není,“ posteskl si.

„Dřív za Železného se vyráběl na každou sobotu zábavný pořad. Go-go show, Zlatá mříž, Novoty, myslím, že to chybí i divákům,“ dodal s tím, že to možná souvisí i s tím, jak ubývá kvalitních komiků. Nedávno například plakal na pohřbu Josefa Aloise Náhlovského. „Pepa byl výborný, byl to bavič, byla s ním vždy legrace,“ řekl pro Extra.

Objevil se ve společnosti

Na narozeninách hudebníka Felixe Slováčka se objevila řada celebrit a Milan Pitkin byl jednou z nich. Slováček ho jako dlouholetého kamaráda hrdě objal kolem ramen a udělal si s ním další památku v podobě společné fotografie.

felix slovacek milan pitkin

Zdroj: Nextfoto

„Pro mě je důležitý pohyb. Hýbu se a chodím, během korony jsem se naučil chodit a ujdu denně deset kilometrů. Vyjdu v půl jedenácté a přijdu ve tři. Už jsem na tom závislý, někde si dám pivečko nebo kávičku, přestávky jsou důležité,“ objasnil bavič a hudebník.

Dodal, že jeho slavná koktavá hláška „A vo tom to je“ stále mezi lidmi přežívá a on s ní i dnes rád zakončuje některá svá představení. Ačkoli se za posledních několik let hodně změnil, některé věci zůstávají stejné. A on je za to ve výsledku rád.

Zdroj: Blesk, Extra, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články