Klidný a rozvážný inspektor Kojak měl ve skutečnosti náročný život. Dokonce se setkal s duchem

od Soňa Jiroutová
3 minuty čtení
Telly Savalas
Zdroj: Profimedia

Herec Telly Savalas se stal známým především díky roli inspektora Kojaka. Roli měl dostat Marlon Brando, ale ten ji odmítl. I Savalas původně roli nechtěl. „Nejsem stálý člověk. Nemůžu zůstat uvězněný v jedné postavě. To nebude fungovat!“ Nakonec roli přijal a ukázalo se, že se spletl. Jeho soukromý život už ale tak pohodový nebyl. Herec se třikrát oženil a dvě manželství svým jednáním přivedl k rozvodu. Vydrželo až jeho poslední manželství, které ukončila jeho smrt. Navíc herce životem doprovázely hlasy a duch mrtvého Jimma.

Herec má ze třech manželství a jednoho mimomanželského vztahu dohromady 6 dětí.

Setkával se s duchy

Savalas byl synem řeckých imigrantů. Narodil se 21. ledna 1922 v New Yorku.

Původním povoláním byl plavčík. Tomuto zaměstnání se věnoval hned po škole do doby, než mu zemřel v náručí tonoucí muž, kterého nestihl zachránit. Právě tento zážitek pak ovlivnil celý jeho život a Telly věřil, že kvůli tomu se setkával s duchy.

„V mém životě se událo několik věcí, které mne opravdu vyděsily,“ řekl herec v pořadu The Extraordinary. „A dodnes jim nejsem schopen porozumět.“

Hlasy poprvé slyšel po své autonehodě, ale později potkal i ducha. Když mu došel benzín, nabídl mu svezení muž v bílém a odvezl jej na benzínku. Zde si od něj herec vyžádal adresu.

„Jakmile jsme se vrátili k mému autu, řekl ten muž náhle jméno jednoho hráče Boston Red Sox. Překvapilo mne to, protože jsme se o sportu vůbec nebavili. Ale způsob, jakým to jméno vyslovil, byl opravdu znepokojivý. Běhal mi z toho mráz po zádech,“ řekl a dodal, že druhý den se dozvěděl o smrti tohoto hráče.

Herec šel okamžitě zavolat na číslo, které dostal od muže v bílém. Zde mu ale vynadala žena, proč se ptá na jejího muže, který je již dva roky mrtvý.

„Nakonec jsme se ale sešli a vše jsem jí dopodrobna popsal. V tom bílém obleku měl být její manžel pohřbený. Porovnali jsme také jeho podpis. Vše sedělo, jen na mém papírku se podepsal jako Jimmy, oficiálně byl James. A neshodovala se ještě jedna věc. Žena trvala na tom, že měl hluboký hlas, ke mně však promlouval vysokým, jakoby až pištivým hlasem. O něco později jsem se ještě dozvěděl, že spáchal sebevraždu…“

Duch Jimmyho se měl herci zjevit ještě jednou, a to 22. listopadu 1963. Duch mu tehdy řekl: „Už jsi slyšel, co se stalo v Dallasu?“ Doma herec zjistil, že duch mu toto řekl v době, kdy došlo k atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho.

Vztahy mu nevydržely

V roce 1948 si Savalas vzal svou lásku z vysoké školy Katherine Nicolaides. Svatební obřad se bohužel musel konat bez ženichova otce, který zemřel na rakovinu.

Herci se později narodila dcera Christina a vše vypadalo v pořádku, ale nebylo.

Savalas byl vášnivým hráčem pokeru a tato vášeň jej dovedla až dluhům. Manželka o problémech nevěděla a zjistila to až ve chvíli, kdy k nim domů přišli věřitelé. Hned požádala o rozvod a herec se vrátil ke své matce. Právě tehdy se rozhodl, že by se mohl začít věnovat herectví.

Změnil si jméno z Aristotelis na Telly a hned první film Ptáčník z Alcatrazu mu vynesl nominaci na Oscara. Radost z tohoto úspěchu s ním prožívala druhá manželka Marilyn Gardner, se kterou měl dcery Penelope a Candace. I toto manželství však skončilo jeho vinou.

Při natáčení filmu V tajné službě Jejího veličenstva se zamiloval do kolegyně Sally Adams, která dokonce otěhotněla, a narodil se jim společný syn Nicholas. Manželka se s ním rozvedla, ale Sally si stejně nevzal.

Potřetí se oženil, když mu bylo 62 let. Jeho vyvolenou byla teprve devatenáctiletá Julie Hovland, se kterou měl syna Christiana a dceru Arianu. Savalas zemřel ve věku 72 let.

Zdroje: Šíp, Lifee

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články