Klára Sedláčková-Oltová manželovi nejdříve platila za pronájem pokoje. Až pak se zamilovali

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Klara Sedlackova Oltova
Zdroj: Profimedia

Jméno herečky Kláry Sedláčkové-Oltové je pro mnohé neznámé, ačkoliv je velmi činná. Hrála například v Kytici či v Ordinaci v růžové zahradě. Ráda namlouvá audioknihy, jednu dokonce namluvila raději pod pseudonymem. Proč? A jak se seznámila s manželem?


„Já jsem si myslela, že stačí hrát v divadle, ale ono to dneska nestačí. Neobcházela jsem žádné agentury. Je to pomalejší proces než navštěvovat nějaké akce. Ale dnes to vidím jako součást profese. Ti mladší se o sebe umí lépe postarat,“ uvedla k tomu, proč o ní není moc slyšet.

Z audioknihy byla erotická literatura

Herečka ráda namlouvá audioknihy a jednou si kvůli tomu pěkně naběhla. Neměla totiž čas, nepročetla vše a poté byla velmi překvapená, jak se děj vyvinul.

„Poslali mi text, já nestíhala, a tak jsem přečetla prvních šedesát stránek. Bylo to o nějakých vysokoškolácích, později jsem zjistila, že načítám erotickou literaturu. Zjistila jsem, že ta knížka je bestseller. Celá edice byla načtená pod pseudonymy. Já jsem říkala, tak tam nechte Kláru, a načetla jsem to jako Klára Pohoršená,“ přiznala, jak vyřešila pro ni nepříjemnou situaci.

Herečka je k namlouvání audioknih jako stvořená, protože má velmi příjemný a jemný hlas. Dokonce se nyní dostala k tomu, že se učí zpívat, protože si uvědomila, že ji to začalo bavit. Považuje to za svůj osobní průlom a chodí k Pavle Fendrychové, aby se zlepšila.

Díky zjištění, že jí zpěv jde, má nyní nový sen, a to zazpívat si něco sama. Velmi obdivuje například Lady Gaga a její energii i hlas.

S manželem začala nejdříve bydlet

S manželem, který je stavební projektant, se seznámila tak, že s ním začala bydlet. „Pronajala jsem si pokoj v bytě, kde bydlel. Dřív jsme spolu bydleli, než jsme spolu začali chodit. Přátelství nám fungovalo. Bála jsem se, že kdyby vztah nevyšel, tak bych si musela hledat nové bydlení. Zkrátka jsem si našla správný podnájem,“ řekla herečka pro Český rozhlas Dvojka.

„Žili jsme spolu, platila jsem mu každý měsíc nájem, ale postupně jsme zjistili, že k sobě cítíme něco víc,“ dodala k netradičnímu seznámení.

Přiznala, že s city nejdříve bojovala, protože jí spolubydlení vyhovovalo. Ale citům neporučíš, a tak to nakonec riskla a vyšlo to!

A jak se staví ke svému dlouhému příjmení? V občanském průkaze má uvedeno jen Klára Oltová, ale byla po svatbě požádána, aby používala obě jména, protože ji kolegové znají jako „Sedlajdu“.

Nyní už prý všichni její jméno přijali, a tak se nechává všude psát jen jménem manžela.

Zdroje: Dvojka, Aha!

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články