Klára Doležalová má kromě moderování zpráv ještě další byznys. Neuvěříte, co pěstuje na kila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
klára doležalová
Zdroj: Profimedia

Klára Doležalová je mezi diváky velmi oblíbenou moderátorkou. Kdyby ale musela televizi opustit, má druhý byznys, který může s klidem rozjet. Díky jejímu manželovi se z ní totiž stala farmářka.

Moderátorka Klára Doležalová je od roku 2001 vdaná za Srba Miodraga Maksimoviće, s nímž má dvě děti. Ona sama už v sobě trochu srbské krve má, proto se není čemu divit, že má srdce spojené právě s jižní Evropou.

Stejně jako jejich předkové

Přesněji je spojena s Chorvatskem, kde její rodina začala pěstovat olivovníky a vyrábět olivový olej. Sama Doležalová přiznává, že je to její velká láska a hobby. Na tomto stromu obdivuje jeho energii, která je prý nakažlivá.

Olivovníky jsou jako fénixové, kteří znovu vstanou z popela. Podle Doležalové se totiž blahodárným olejem nikdy nelze přejíst.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Klára Doležalová (@klarkadolezalova)

Její rodina čerpá ze znalostí svých předků, kteří olivy namáčeli do mořské vody. I proto jejich olej není hořký, protože právě mořská voda veškerou hořkost pojme. S manželem koupili dům na ostrově Šolta, který je tak trochu turisticky zapomenutý, přestože leží asi hodinu trajektem od Splitu.

Náročná zábava, kterou ale miluje

Sama ale přiznává, že i když svůj koníček miluje, je to velmi náročné. V minulosti se dokonce stalo, že celou úrodu smetl vítr a déšť.

Olej lisují za studena a uchovávají ho v sudech, právě podle zkušeností svých předků. Už mají dokonce i e-shop, ale dle jejích slov je všechno velmi náročné.

Moderátorce to za tu dřinu ale stojí, protože věří, že olivový olej je lékem na všechno. Na tlak, proti rakovině, zabraňuje stárnutí, dá se říct, že je to tak trochu zázrak.

Dokonce na něj naučila i své kolegy, například moderátor Karel Voříšek si prý každé ráno dává lžíci samotného oleje, a jinak ho prý leje úplně do všeho.

Není proto divu, že v Chorvatsku, kam Klára jezdí několikrát do roka, je krásné moderátorce zkrátka nejlépe.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články