Kim Kardashian zhubla díky léku na diabetes 16 kg za 3 týdny. Zkušenosti s ním má i Elon Musk

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kim Kardashian
Zdroj: Tinseltown / Shutterstock

U zahraničních celebrit se v posledních měsících objevil nešvar v podobě užívání speciální hubnoucí drogy. Ta je známá pod názvy Semaglutid nebo také Ozempic. Původně byla určena k léčbě diabetu, ukázalo se ale, že výrazně snižuje tělesnou hmotnost.


Dánský preparát Semaglutid vznikl v roce 2012. Původně šlo o přípravek, který by měl pomáhat s léčbou lidem trpícím 2. stupněm cukrovky. V roce 2017 nicméně výzkumy potvrdily, že lék výrazně snižuje tělesnou hmotnost.

Po čase se proto stal velmi oblíbeným u některých celebrit. Jeho nadužívání se nicméně stalo závažným problémem, a proto je dnes Ozempic považován za drogu, uvádí Buzzfeed News.

Za 3 týdny 16 kilogramů dole

Ozempic vyzkoušelo mnoho celebrit. Veřejně se tím například pochlubila Kim Kardashian, která podle serveru The Cut dokonce prohlásila, že shodila díky léku 16 kilogramů za necelý měsíc.

Zkušenosti s drogou má ale i Chelsea Handler. Ta ji užívala, aniž by věděla, že jde původně o lék pro lidi s diabetem. Začala injekce užívat poté, co se dozvěděla, že po nich může zhubnout. Nebyla nicméně nijak obeznámena s negativními účinky.

Těch je podle serveru Times of India celá řada. Lékaři proto před užíváním Semaglutidu varují.

„Častými vedlejšími příznaky jsou nevolnost, zvracení, průjem a zácpa. Závažnějšími komplikacemi jsou problémy se zrakem, ledvinami, žlučníkem a slinivkou,“ uvádí doktor Manasi Shirolikar.

Týká se to i Elona Muska

K dalším slavným osobnostem, které přípravek užívaly, patří například podnikatel Elon Musk. U jedné z fotografií, kde lidé chválí jeho postavu, odpověděl, že jeho tajemstvím je právě Ozempic.

Rosie O’Donnell potom o svém úbytku váhy informovala na TikToku. „Snažím se pít méně sladkého, hýbu se. K tomu ale užívám také léky na hubnutí. Je to tak nějak kombinace všeho,“ říká v příspěvku.

Podle serveru Daily Mail se poslední dobou hodně celebrit od přípravku distancuje. Někteří si uvědomují, že jim vedlejší příznaky a riskování zdraví za hezkou postavu nestojí, jiní se na sobě rozhodli pracovat poctivě, a ne pomocí léků, které k tomu vlastně nejsou vůbec určeny.

Zdroj: Glamour, Times of India, The Cut, Daily Mail, Buzzfeed News, TikTok

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články