Khlóe Kardashian lékaři odstranili zhoubný nádor z tváře. Rakovinu u ní odhalili poprvé už v 19 letech

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Khloe Kardashian
Zdroj: Profimedia

Khlóe Kardashian si jakožto televizní osobnost, influencerka a modelka na svém vzhledu zakládá. Když se loni objevila na veřejnosti s náplastí na obličeji, mnohé fanoušky to vyděsilo. A ukázalo se, že právem. Mladší sestra populární Kim Kardashian si musela nechat z tváře vyříznout melanom.

Poté, co se začala objevovat na veřejnosti se zalepeným obličejem, spekulovalo se o jejím zdraví. Někteří lidé měli za to, že má kožní problémy. Když se ale na sociální síti svěřila se skutečným důvodem, byli sledující šokováni.

Rakovina kůže

Spekulace byly různé. Nehoda, domácí násilí, nepovedená plastika. To všechno mohly být důvody, proč se Khlóe ukazovala se zalepenou tváří. Ona ale v instastories nakonec vysvětlila, že měla na tváři zhoubný nádor a ten si musela nechat vyříznout.

Právě nově vzniklé pupínky na některých částech těla mohou být známkou rakoviny kůže. Influencerka se proto nechala vyšetřit a přišlo se skutečně na to, že má na tváři melanom.

„Nejprve jsem si všimla malé bouličky na tváři,“ říká Khlóe s tím, že si myslela, že jde jen o pupínek. Ten se ale nehojil a nemizel. A tak se rozhodla pro jeho biopsii.

„O pár dní později mi lékaři řekli, že musím okamžitě podstoupit operaci. Že mi musí z tváře odstranit tumor,“ vysvětlila.

První melanom už v 19 letech

Nebylo to poprvé, kdy se Khlóe něco podobného stalo. Serveru Women’s Health přiznala, že už v 19 letech měla podobný pupínek na zádech a také si ho nechala raději vyříznout.

Už tehdy jí doktoři před možností rakoviny kůže varovali a ona si tak od té doby dává pozor. Nechtěla o tom mluvit na veřejnosti, bohužel v posledním případě nešel její problém přehlédnout.

„Patřím k lidem, kteří u sebe nosí opalovací krém i v zimě. Hlídám se opravdu hodně a se sebemenším pupínkem jdu raději k lékaři,“ vysvětluje modelka.

Zároveň varuje před tím, aby si lidé jakékoli nezvyklé známky na kůži raději nechali rychle vyšetřit odborníkem.

Zdroj: Daily Mail, Today, BBC, Women’s Health, National Library of Medicine

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články