Když to máš, tak to ukaž. Míša Maurerová si dělá legraci z drahých paprik, sama však měla hluboko do kapsy

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Maurerova Michaela
Zdroj: Nextfoto

Vysoké ceny zeleniny aktuálně rezonují tuzemskou společností. Nebyli by to ovšem Češi, kdyby si i z toho nedokázali udělat legraci. Příkladem je kolážista Tomáš Břínek či herečka Míša Maurerová. Ta si ale zároveň moc dobře pamatuje, jaké to je mít hluboko do kapsy.

Ceny zeleniny letí v mnoha zemích strmě vzhůru a Česká republika není výjimkou. Ve Velké Británii jsou už rajčata a okurky na příděl. U nás je sice zboží dost, lidi ale znepokojuje jeho cena, především pak květáku či paprik.

Někteří si dělají ze zeleniny legraci

Zatímco někteří lidé jsou z cen velmi rozhořčeni, například poslanec Karel Havlíček, jiní zase upozorňují na fakt, že i zelenina podléhá jisté sezónnosti a že zkrátka v zimě bude stát víc peněz než v létě.

V internetovém prostoru samozřejmě nemohou chybět lidé, kteří si ze současné „zeleninové krize“ dělají legraci. Jedním z nich je například satirický kolážista Tomáš Břínek. Ten v jednom se svých děl neváhal papriky nadřadit jedné z nejdražších surovin světa, a to lanýžům.

Maurerová vidí papriky jako zlato

Legraci z paprik si udělala i herečka Michaela Maurerová. Na svůj instagramový profil vložila sérii fotografií, které vyjadřují její náklonnost k této zelenině.

„Když na to máš, tak to ukaž. Paprika je nový zlato. Paprika je něco jako lanýž,“ stojí v popisku fotografie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michaela Maurerová (@michaelamaurerova)

„No už aby bylo léto a měli jsme vlastní papriky, rajčata a okurky,“ napsala jí fanynka Daniela. „Njn, investiční papriky,“ napsal jí s humorem další sledující. „Jn, ale je vážně potřeba jíst papriky celý rok?“ zamyslela se další diskutující.

Po rozvodu jí peníze chyběly

Ačkoliv byl Míšin příspěvek napsán s humorem, ona sama moc dobře ví, jaké to je obracet každou korunu. Po rozvodu s otcem svých čtrnáctiletých dvojčat, ke kterému došlo v roce 2015, totiž padla na úplné dno.

„Začala jsem úplně od nuly, abych měla na tepláčky, školku, ale i dovolené nebo výlety,“ zavzpomínala na těžké životní období pro deník Blesk.

Jak ale přiznává, jedná se o zkušenost, která ji vlastně ve finále značně posílila. Bývalá hvězda Ulice se nyní považuje za silnou ženu, která je plně soběstačná.

„Je to důležité pro můj vnitřní klid. Tenhle vnitřní stres, kdy jsem byla bez prostředků, už nikdy nechci zažít,“ vysvětlila.

Zdroj: Instagram, Blesk, Přehledně24

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články