Když se Jiří Štrébl příliš vžil do role, jeho partnerka ho posílala na chodbu „vyvětrat Knoblocha“

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Strebl Jiri
Zdroj: Profimedia

Pokud se píše o herci Jiřím Štréblovi, kromě zarytých fanoušků divadla nikdo moc neví, o kom je řeč. Jestliže se ale k tomuto jménu ještě přiřadí i jméno postavy — Miloše Knoblocha, doma už budou úplně všichni. Zatímco diváci tuto postavu milují, hercova expartnerka to viděla trochu jinak.

Jiří Štrébl začínal jako divadelní herec. Dokonce se o něm říkalo, že jeden čas hrál na všech divadelních scénách v Praze. Zpravodajskému portálu iDNES prozradil, že jeho rekordem bylo aktivně hrát ve dvaceti dvou inscenacích.

Nevyhýbala se mu ale ani práce v televizi. Během své kariéry si zahrál v téměř padesátce seriálů, většinou se ale jednalo jen o epizodní roličky.

Protivný chlap z Ulice

Vše se změnilo před několika lety, kdy začal hrát v nekonečném seriálu Ulice. Jeho postavu Miloše Knoblocha si totiž všichni zamilovali, i když to tak jednoduché hned na začátku nebylo.

„Zpočátku to nebyla tak pozitivní postava, ale já jsem začal ty ošklivé hroty a vlastnosti postupně trochu otupovat a došlo k dohodě se scenáristy,“ vysvětlil herec pro iDNES.

Jeho partnerka ho radši posílala za dveře

Nakonec to zabralo a dobrosrdečný, i když trochu „jednodušší“ Miloš Knobloch se stal jednou z nejpopulárnějších postav Ulice.

Ale ne všichni byli z tohoto jeho charakteru nadšení. Jak Jiří nedávno vysvětlil Aleši Cibulkovi, jeho expartnerka ho v této seriálové roli příliš nemusela. Když se tedy vrátil z natáčení a byl tak trochu ještě v roli, rychle jej usadila.

Sám si postavu oblíbil

„Je pravdou, že se mi stávalo, že jsem přišel domů a moje bývalá partnerka mi říkala: ‚Zůstaň ještě chvíli na chodbě a vyvětrej Knoblocha,‘“ dodal se smíchem na Českém rozhlasu Dvojce.

Známý herec si ale postavu nakonec zamiloval. „Miloš má svérázný humor, což samozřejmě není humor Jirky Štrébla, ale humor Miloše Knoblocha, a diváci to mají rádi. Samozřejmě není génius, ale je to hodný člověk s ryzím srdcem a je vtipný,“ vyznal se Štrébl deníku iDNES.

Zdroj: iDNES, Český rozhlas Dvojka

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články