Kazma za rozházení milionu dolarů z vrtulníku schytal kritiku. Píše se o něm i v zahraničí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Kazma
Zdroj: Nextfoto

O Kazmovi se v posledních dnech píše velmi výrazně i v zahraničí. Většina lidí ho ale kritizuje a považuje ho za blázna. Influencer totiž rozházel z vrtulníku celkem 22 milionů korun, o které pak na poli svedl souboj dav lidí.

Když do kin dorazil film Onemanshow: The Movie, zároveň byl také na pražském Výstavišti umístěn trezor s 1 milionem dolarů. V přepočtu 22 milionů korun měl získat někdo z těch, kteří dorazili právě na premiéru filmu. Ten měl poskytnout nápovědy k rozluštění šifry potřebné pro otevření trezoru.

Jenomže nikomu se do trezoru dostat nepodařilo a Kazma tak vymyslel plán B. Peníze nacpal do kontejneru, zavěsil ho na vrtulník a s tím potom vyletěl nad pole v Lysé nad Labem. A tam peníze jednoduše vysypal.

Podpora charity

Kazma původně chtěl podpořit penězi charitu. Nakonec se rozhodl je rozházet mezi lidi s tím, že bude potom už na každém, zda jimi přispějí na dobrou věc.

„Když ten milion dolarů nikdo nevyhrál, přemýšleli jsme, co s těmi penězi. Nabízelo se toho hodně, ale my jsme se rozhodli, že je prostě vyhodíme z vrtulníku. Na každou bankovku jsme nalepili samolepku s QR kódem a každý, kdo dolar najde, může QR kód naskenovat a poslat tak peníze na charitu v částce právě toho dolaru,“ uvedl influencer pro Reflex.

Kritika slavných

Jak ale píše server AntiYoutuber, většina lidí si finance nechává pro sebe a chlubí se jimi na sociální síti. A Kazmův nápad je tak výrazně kritizován například českými celebritami.

„Z toho je mi teda smutno. Asi si umím představit, že spousta lidí tam běžela fakt ze zoufalství, že třeba fakt nemají na živobytí. A tohle pro ně nebyla zábava, ale vlastně strašná potupa a stres,“ cituje Super herečku Nikol Leitgeb.

„Wow, geniální nápad, jak ponížit lidi. Možná jim to mohl rovnou naházet do hnoje, aby se víc pobavil. Šílený dno. Ne od těch lidí, co se tam ženou za penězi, to je vzhledem k ekonomické situaci v zemi omluvitelné, ale fakt, že tohle Kazma považuje za zábavnou hru,“ myslí si Radka Třeštíková.

O Kazmově akci se píše také na zahraničních webech. Článek o něm vydal například server NDTV. Pozitivních reakcí se ale nedočkal Kazma ani tam.

Zdroj: Pražský deník, Blesk, AntiYoutuber, Reflex, Super, NDTV

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články