Kateřina Neumannová zdolala Jizerskou padesátku za podpory dcery Lucie. Před závodem se s ní rozcvičovala

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Katerina Neumannova
Zdroj: Nextfoto

První závod Jizerské padesátky se konal už v roce 1968 a jeho tradice pokračuje dodnes. Letos nastoupilo na startu téměř 10 tisíc závodníků. Mezi nimi se objevila i bývalá česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová.

Do cíle dorazila Neumannová o více než půl hodiny za vítěznou Norkou Magni Smedaasovou. Umístila se tak na velmi krásném 37. místě mezi ženami. V cíli na ni pak čekala dcera Lucie.

„Lucka to strašně prožívala, kontrolovala mě, abych si nedala večer pivo, abych šla brzo spát. Já jsem hlavně ráda, že chtěla jet se mnou, prožívala to. Odmalička se běžkám vyhýbala, že k tomu nachází vztah, je moc hezké,“ komentovala Neumannová dceřinu podporu.

Nikdy nechtěla být srovnávána s maminkou

Devatenáctiletá Lucie sportovní nadání po mamince zdědila, věnuje se však atletice a k lyžím a běžkám měla odmalička odpor. Nemá navíc ráda, když ji lidé s matkou srovnávají.

„Všichni se mě ptají na maminku, ale přeci jen – už jsem dospělá a věnuji se svým vlastním aktivitám. Není příjemné být všemi nahlížena jen jako dcera,“ řekla pro Lifee loni na podzim. Přesto je ale na maminku hrdá za to, jak se jí povedlo Jizerskou padesátku zdolat.

„Byla náročná, ale dala jsem to bez nějaké zásadní krize,“ hodnotila svou premiéru pro iSport sama Neumannová. „Byl trošku měkčí sníh, bylo to po deštivém počasí malinko náročnější, než kdyby se jelo před týdnem. Všechno mě bolí,“ doplnila se smíchem.

Mamka frajerka

Lucie radost z výkonu své maminky sdílela i na svém instagramu. „Je to frajerka,“ vyjádřila se o Neumannové za podpory většiny svých sledujících.

Těm ukázala alespoň krátký záznam ze závodu. Krátké video sdílela i sama olympijská vítězka z Turína 2006, která si nejvíce ze všeho užila rozcvičku před závodem. A to i proto, že s ní jela na běžkách právě její dcera.

„Rozjetí s Lucií. Nikdy by mě nenapadlo, že se to stane. Ale dnes v jedné stopě a v jednom týmu,“ napsala s nadšením.

Zdroj: iSport, Lifee, Instagram

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články