Kateřina Kornová měla v zahraničí slušně našlápnuto na kariéru modelky. 17. listopad vše změnil

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Katerina Kornova
Zdroj: Nextfoto

Kateřině Kornové je dnes 56 let. Lidé ji znají především jako herečku a moderátorku. Nějaký čas se ale věnovala také modelingu. Poprvé to bylo kolem jejích 20 let. Pak se k modelingu ještě vrátila v pozdějším věku.

Modelkou chtěla být odmalička a podle Aha! se vždy pokoušela uniknout profesi pracovnice v bance, na kterou po škole nastoupila. To se jí nakonec i povedlo.

Když jí bylo 22 let, odjela na rok do Vídně, kde se její modelingová kariéra začala velmi slušně rozjíždět. „Měla jsem vlastní book, chodila na castingy, udržovala se ve formě,“ vzpomíná. Nakonec se přesto rozhodla život změnit.

Vrátila se do Prahy

Ačkoli měla v zahraničí nakročeno k velké kariéře, rozhodla se nakonec vrátit do rodné země. Pro iDNES herečka uvedla, že si své tehdejší rozhodování vybavuje dost živě.

Ve Vídni ji zastihly zprávy o 17. listopadu a ona pocítila silný stesk po domově. A jednoduše měla hned jasno v tom, co má přednost před kariérou.

„Jsem rodilá Pražačka, naši zem mám ráda, a když přišla revoluce, zachtělo se mi domů. Začala jsem pak točit televizní pořad a postupně přišla svatba, děti, takže jsem dráhu modelky opustila,“ říká Kornová v rozhovoru pro Deník.

K modelingu se po letech vrátila

I když si myslela, že se k modelingu už nevrátí, v roce 2018 server Super potvrdil opak. Modelka se tehdy objevila v kalendáři, který byl focen pro dobrou věc. Výtěžek z jeho prodeje byl určen pro Červený kříž.

Ohledně toho, zda by se focení věnovala ráda i nadále, tehdy odpověděla: „U charity je jasná volba, že ano. Ale jinak bych přemýšlela, jestli se na to hodím, zda na to mám věk a taky kolik mi za to zaplatí.“

Dnes je herečce a modelce 56 let a focení se věnuje pouze příležitostně.

Zdroj: Deník, Aha!, iDNES, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články