Karel Zich zaplatil za svůj nemanželský vztah životem. K osudnému potápění ho přivedla milenka

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
karel zich
Zdroj: Václav Jirsa / Právo / Profimedia

Karel Zich byl zpěvákem a hudebním skladatelem, který měl před sebou ještě skvělou budoucnost. V roce 2004 ale zasáhla jeho blízké krutá zpráva. Český Elvis Presley, který se proslavil díky hitům Alenka v říši divů nebo Máš chuť majoránky, zemřel ve svých 55 letech během potápění na dovolené.

Nějaký čas zpíval se skupinou Spirituál kvintet, pak se vydal na sólovou dráhu. Stal se uznávaným umělcem, kterého milovaly davy. Podle přátel to byl člověk, který byl ve všech ohledech dobrák. Přesto ale jeho osobní život prošel skandálem.

Dlouho se nemluvilo o tom, s kým žije, jeho soukromí lidé příliš neřešili. Když se ale přišlo na to, že nějaký čas tajil milenku, kvůli které dokonce opustil rodinu, lidé se začali zajímat. A nakonec se ukázalo, že jeho nová láska se mu dokonce stala osudnou.

Nechtěl bourat rodinu

Se svou první ženou Natašou žil Zich celkem 24 let. Vychovali spolu dceru a nikoho nejspíš nenapadlo, že by se po takové době pár mohl rozvést. Žádost o rozvod podal zpěvák kvůli mladší ženě jménem Jana.

Potkal ji už v roce 1984 na Moravě, přesto své manželství ukončil až po letech, konkrétně v roce 2001, aby mohl se svou milenkou začít žít oficiálně. Odůvodnil to tím, že nechtěl ničit rodinu, a tak své city tajil a čekal, až jeho dcera dospěje, aby všechno pochopila.

Také se bál toho, že by musel se ženou řešit její střídavou výchovu. Takhle to podle jeho slov bylo pro všechny nejlepší. Jenomže, jak píše server Super, ukázalo se, že jeho nový vztah ho nakonec přišel draho. Neměl totiž ani tušení, že koníček, ke kterému ho Jana přivedla, se mu stane osudným.

Zrádné srdce

Jana milovala potápění. A tuto svou lásku přenesla právě i na Karla Zicha, který si bez pořádného prozkoumávání mořského dna nedokázal představit dovolenou. V roce 2004 se potápěl ve vodách u korsického města Porto-Vecchio. Zlákaly ho tamní korálové útesy.

Jenomže během nočního potápění dostal infarkt, když narazil na nečekaně silné vodní proudy. Stihl se sice vynořit nad hladinu a oznámit přátelům, že je mu zle, pak se ale potopil a nikdo už mu nedokázal pomoci. Kamarádi ho z vody vytáhli a snažili se ho zachránit.

Při převozu do nemocnice ale lékaři bohužel museli konstatovat smrt. Umělec tak ukončil svůj život v 55 letech, a to při koníčku, který mu představila jeho milenka. K tragickému skonu zpěváka došlo 13. července 2004.

Zdroj: Krajské listy, Super

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články