Karel Voříšek žije s mluvčím ministerstva spravedlnosti. Jsou spolu už 20 let

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Karel Vorisek
Zdroj: Nextfoto

Se svým partnerem Vladimírem Řepkou žije moderátor Karel Voříšek v registrovaném partnerství od roku 2015. Pár ale tvoří mnohem déle. Zatímco Karel pracuje v médiích, Vladimír dělá s médii, je totiž tiskovým mluvčím ministerstva spravedlnosti. Společné zájmy a související práce ale nejsou to jediné, díky čemu jsou spolu už tolik let šťastní.

Ani jeden z nich se prý se vztahem netajil. Nestavěli kolem sebe žádné hradby, zároveň ale veřejně o svém soukromí zbytečně příliš nemluvili.

„Proč jsem to neřekl dřív? Moje odpověď je jednoduchá: Protože se mě na to nikdo neptal. Ani jeden z nás není z těch, kteří by svoji kariéru a profesi stavěli na soukromí. Vlastně i toto povídání je výjimkou potvrzující pravidlo,“ svěřil se Karel v rozhovoru pro Blesk.

Letošním rokem jsou spolu Vladimír s Karlem už 20 let. Voříšek nedávno vydal společně s Janem Přeučilem knihu s názvem Nebát se a mluvit. První, kdo si ji přečetl, byl samozřejmě Řepka.

„S Vláďou jsme spolu letos opravdu 20 let, a to je krásné, a to by za nějakou knihu už stálo. Je to jako s mluvením, svoji cestu si musí prošlápnout každý sám, jak v partnerství, tak v mluvení před lidmi,“ prozradil serveru Super moderátor.

V soukromí zábava, v práci serióznost

V rozhovoru pro Český rozhlas Karel odpovídal na dotaz, jak to vlastně mají se svým partnerem v soukromí. Navenek jsou totiž oba seriózní lidé, kteří se objevují věčně v obleku, jeden moderuje zprávy a druhý zastupuje ministerstvo vnitra.

Zdroj: Nextfoto

Zdroj: Nextfoto

„My chodíme v obleku i doma, kravatu nosíme i do postele samozřejmě,“ zasmál se Voříšek. Pak ale prozradil skutečnou pravdu: „Ventilujeme ten pracovní nápor tím, že oba chodíme do fitka, rádi čteme a milujeme operu. A máme rádi suché bílé víno,“ přiznal.

Vztah je o toleranci

Podle Karla Voříška je klíčem ke šťastnému vztahu vždy tolerance. „Musíte být tolerantní k tomu druhému. Vláďovi denně doma zvoní telefony. Já vím, že má práci, tak má práci. Já když jedu někam moderovat nějaké akce, tak Vláďa zase má pochopení, je doma a chystá něco dobrého, než přijedu,“ uvedl v dalším rozhovoru pro Český rozhlas.

Vladimír Řepka pak jeho slova doplnil s tím, že nejraději připravuje k jídlu řízečky v parmezánu. Ani jeden z dvojice se prý toho druhého ani po tolika letech ještě dostatečně nenabažil, tráví spolu proto každou volnou chvíli.

„Jsme spolu pořád. Nedávno jsme se o tom s Kájou bavili, že jsme snad bez sebe nebyli víc než jeden, maximálně dva dny,“ přiznává Vladimír pro Blesk.

Zdroj: Super, Blesk, Český rozhlas

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články