Karel Vágner přežil hrozivou nehodu. Změnila i jeho hudební tvorbu

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Karel Vagner
Zdroj: Nextfoto

Karel Vágner se v populární show 7 pádů Honzy Dědka svěřil, že v podstatě přežil vlastní smrt a v mládí ho spíše než hudba lákal sport. Jak je tedy možné, že se z něj stal uznávaný hudební producent?

Karel Vágner skákal o tyči

Než se proslavil spoluprací například s Hanou Zagorovou či Standou Hložkem, byl milovníkem nejednoho sportu. A když mluvíme o sportu, nejednalo se o ledajaký sport, ale například o skok o tyči. Také však působil jako gólman v hokejovém klubu, a protože nechtěl mít nasazenou masku, má na tento sport vzpomínky ve formě vyražených zubů a přeraženého nosu.

Zpět ale ke skoku o tyči. Karel Vágner v době, kdy se sportu vrcholově věnoval, skákal neuvěřitelné 4 metry. Pochlubil se také, že v té době se skákalo do písku, nikoliv do měkkého, jako se skáče nyní.

No a pokud si myslíte, že hokej a skok o tyči jsou více než dost, tak Karel zvládal ještě šerm.

Autonehoda změnila jeho tvorbu

Počátky jeho hudební tvorby se nesou v duchu koncertů s různými kapelami. V té době působil známý Orchestr Karla Duby, se kterým koncertoval i Karel Vágner. V srpnu roku 1968 letěl s orchestrem do Ulánbátaru a autobusu, kterým jeli do hor, selhaly brzdy. Autobus spadl do údolí. Zemřeli všichni kromě kytaristy a Karla Vágnera, kteří hrozivou nehodu přežili.

Skladatel byl po tomto zážitku samozřejmě v šoku, a dokonce přemýšlel, že skončí s muzikou. Naštěstí mu brzy poté zazvonil telefon. V něm se ozval Jiří Šlitr a nabídl mu angažmá.

Kromě bohaté hudební tvorby má za sebou i bohatou rodinnou historii. Má totiž 6 dětí, které má se 3 různými ženami. Jeho první manželství vydrželo 2 roky a vzešel z něho manžel Simony Krainové Karel. Druhá manželka Monika Asterová se musela o svého manžela dělit s Katinou Papadopulosovou. A nejenže se o něj dělily, ale zároveň mu střídavě rodily děti.

Karel Vágner toto vysvětluje tím, že se s manželkou Monikou postupně odcizili. Zůstal s ní, aby se o ni a děti staral. Každopádně se nakonec usadil a v roce 2009 si vzal za manželku druhou ze zmíněných dam Katinu.

Zdroje: Extra, Aha

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články