Karel Šíp poznal, že se s Josefem Aloisem Náhlovským něco děje. Prozradil, co posledního mu řekl

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
karel sip
Zdroj: Nextfoto

Karel Šíp patřil mezi nejbližší přátele zesnulého Josefa Aloise Náhlovského, smrt slavného baviče ho velmi zdrtila. Viděl se s ním několik dní před smrtí, na pohřeb pak dorazil v doprovodu manželky Ivy.


Ještě před samotným rozloučením se s novináři Šíp nebavil, po jeho skončení ale promluvil o tom, kdy se s Náhlovským viděl naposledy a co si řekli. Náhlovský zemřel v umělém spánku v nemocnici v Ústí nad Labem. Šíp jeho odchod nese velmi těžce.

Jeho smrt zastavila vystoupení po celé republice

Náhlovský s Karlem Šípem měli na letošní rok velké plány. Společně měli objet celou republiku a vystupovat. Jak na svého přítele Šíp vzpomíná? „Neříkal bych tomu turné, ale společné večery,“ řekl pro Blesk český bavič.

„My jsme prostě měli vystoupení a mně se pořád vrací naše poslední vzpomínka. Bylo to 23. února v Jihlavě a mě by nikdy nenapadlo, že když se před divadlem loučíme, tak už se za týden v Teplicích neuvidíme,“ vzpomíná Šíp.

„Řekl jsem mu: Pepi, dej se dohromady. Nikdy na tohle datum nezapomenu, spolu s válkou na Ukrajině, která začala o den dřív 24. února, prostě dvě tragédie blízko sebe. Byl to kámoš, byl to parťák. Nikdy na něj nezapomenu.“ Šíp věděl, že na tom zdravotně není nejlépe.

Kolega Šíp tušil, že s ním něco není v pořádku

Nepoznali to ale diváci v Jihlavě, kde spolu vystupovali. „Poznal jsem na něm, že není v pořádku, stejně tak i jeho bratr, který je náš zvukař, to poznal. Ale diváci na něm nic nepoznali. Zdraví mu vypovědělo službu během několika dní,“ dodal zničený bavič.

Náhlovský zemřel na náhlé selhání organismu, zrovna leže na JIP oddělení v Ústí nad Labem. „Moc mě to vzalo, protože jsme teď byli skoro pořád spolu. Byl to můj velmi dobrý kamarád a bude mi moc chybět. Svět bude zas o něco smutnější,“ svěřil se moderátor.

„Kamaráde, parťáku, ať je ti nebe lehké. Budeš nám strašně chybět,“ vyznal se na konci povídání Karel Šíp. Smrt Náhlovského ale zasáhla i další osobnosti české filmové i divadelní scény. Byl to bavič, který měl rád smysl pro humor, a proto ho lidé měli tolik rádi.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články