Karel Šíp odkryl dvě tajemství Karla Gotta. Ukázalo se, že ne vše šlo božskému Kájovi na jedničku

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
karel sip
Zdroj: Michal TUREK / MAFRA / Profimedia

V knize Karla Šípa, která se jmenuje Do hrobu si to nevemu, se jeho fanoušci a diváci oblíbeného pořadu Všechnopárty dozví mnohé skutečnosti ze světa celebrit. 

Ve své knize se rozepsal o některých kolezích, prozradil ale také to, že právě on psal děkovné projevy například pro Karla Gotta. Gott si ale kromě Šípa „najímal“ na psaní také další osoby, a nakonec se rozhodoval pro jeden z projevů. Šíp ale neprozradil, o jaké další pisatele se jedná.

Gott půjčoval Šípovi na automobil

Šíp odhaluje nejen zákulisí celebrit, ale také v knize najdete, jak on sám přemýšlí. Píše například, jak to bylo s Mona Lisou, nebo se rozpovídal o humoru, který vládne sportovcům. Kniha připomíná spíše sbírku fejetonů, ale určitě si své čtenáře najde. 

Ten, kdo si knihu přečetl, možná nabyl dojmu, že má moderátor bujnou fantazii. Šíp pro idnes.cz prozradil, že kniha vznikla během pandemie koronaviru. „Sám od sebe bych asi nic neudělal, neměl jsem v sobě přetlak, prostě byl covid, pandemie,“ řekl Karel v rozhovoru. 

„Z mých pracovních aktivit nešlo dělat nic. A do toho se mně ozvalo nakladatelství. Přišla objednávka, tak jsem prostě sedl. A co mě napadlo, co jsem se dozvěděl, a bylo to zajímavé, to jsem prostě psal. Tematicky je to opravdu různorodé,“ prozradil své knižní začátky.

Při čtení knihy se dozvíte o jeho soukromí

Pořad Všechnopárty moderuje Karel Šíp od roku 2005 a každý díl sleduje 750 tisíc diváků. Svou knihu ale napsal, když bylo natáčení zakázané kvůli pandemii, a on tak měl spoustu volného času. V knize vzpomíná také na své dětství a povídá o tom, jak začínal v televizi. 

Humor provází Karla Šípa odmalička. „Je to trochu genetická záležitost, protože můj tatínek byl herec a hrál takové komediálnější věci. Asi jsem něco z toho zdědil. Vlastně jsem celý život až doteď nic jiného než zábavu v různých podobách nedělal.“

Při čtení knihy si máte hlavně odpočinout, scenárista tak sice otevírá zajímavá témata, která ale nejsou složitá na přemýšlení. Dozvíte se něco o jeho kolezích z branže, ale také o jeho blízkých přátelích. 

Zdroj: idnes.cz

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články