Karel Höger podváděl svou o 17 let mladší ženu. Přesto zůstal její největší láskou

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Karel Hoger
Zdroj: Profimedia

Karel Höger patřil k hercům, kteří nikdy neměli o ženy nouzi. Ve svém životě měl ale mnoho lásek a jeho milostný život byl přinejmenším pestrý. Zemřel ve věku 67 let při natáčení seriálu Nemocnice na kraji města.

Jeho první láskou byla herečka Zdenka Procházková. S o 17 let mladší kolegyní se seznámil v divadle.

Přestože se vzali, jejich manželství nevydrželo dlouho šťastné. Höger měl totiž celou řadu milenek, což mu žena nedokázala tolerovat.

Zůstal její největší láskou

Ačkoli nějaký čas Procházková doufala, že se Höger změní, nakonec musela podat žádost o rozvod.

„On se pak potkal s Evou, která se později stala jeho druhou manželkou, a to už jsem věděla, že jejich vztah je vážný. Domluvili jsme se, že se rozejdeme,“ cituje její slova server Prima Ženy.

Herečka ale doplnila, že i když se s Högerem rozvedla, nikdy ho nepřestala milovat. Nedokázala po jeho boku žít, zároveň byl ale až do konce života její největší láskou.

V rozhovoru pro Český rozhlas Dvojka nicméně v roce 2019 přiznala, že svatba s ním byla chyba.

Osudným se mu stal infarkt

Karel Höger mimo jiné působil i v protinacistickém odboji a mnoho lidí obdivovalo jeho statečnost, připomíná Lifee.

Podporoval také nejmenovaného parašutistu, který se ukrýval na Moravě, a byl i kurýrem šifrovaných zpráv. Až do konce svého života byl zásadový. A možná i to bylo zčásti důvodem jeho smrti.

Podle serveru Blesk byl pět let před svou smrtí Höger pod velkým politickým tlakem. V Národním divadle neměl dostatek příležitostí se projevit.

Proto přijal roli v seriálu Nemocnice na kraji města. 1. května roku 1977 sepsal v divadle výpověď. Druhý den večer dostal infarkt. Po dvou dnech v nemocnici na jeho následky zemřel.

Zdroj: Prima Ženy, Blesk, Český rozhlas Dvojka, Český rozhlas Region, Lifee

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články