Karel Gott se v 90. letech zamiloval do exotické krásky. Jako jediná mu dala kopačky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
karel gott manuela pechova
Zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Karel Gott byl u žen velmi oblíbeným. Že jeho ložnicí za jeho života prošla řada žen, to je všeobecně známo. Některé ale byly tak výjimečné, že na ně sám Mistr vzpomínal opravdu dlouho. A to dokonce i ve svých písních. Jednou z nich byla i Manuela Pechová.


Poznali se v roce 1994. Pro Gotta to nebyla jenom milenka, šlo o ženu, do které se skutečně zamiloval a hodně si ji považoval. Podle Extra ale šlo nakonec o jedinou ženu, která dala kopačky slavnému zpěvákovi. S ostatními se rozešel on nebo vztah jednoduše vyprchal.

U Manuely Pechové chtěl Gott bojovat. Jenomže ona ho nakonec přesto opustila. Kráska pod záminkou dovolené odjela do Kanady, Gott už o ní pak více neslyšel. Nějaký čas doufal, že mu pošle alespoň dopis s vysvětlením, pak se ale musel smířit s tím, že je úplný konec.

Nazpíval o ní dokonce i hit

Kakaová. Tak Manuelu Karel Gott vnímal. Písničku jí věnoval s tím, že její tmavá pleť nebyla ani černá, ani hnědá, ale zkrátka měla barvu kakaa a podle Šípu Gottovi připomínala krásná rána. Bohužel ho nakonec opustila a jemu zůstalo na krásná rána jen to kakao.

„Blondýny, brunety, léta už tyhlety znám. Pleť s tmavým odstínem hlavou mi nocí i dnem táhne dál. Přepestrá škála je krás, nevím jak pro koho z vás, mně se teď fakticky líbí kakaová,“ zpívá Gott ve své písničce, kterou pro něho napsal Karel Šíp. Nebylo to nejspíš poprvé, kdy se některou ze svých milenek inspiroval.

V tomto případě ale nebylo pochyb o tom, komu písničku zpívá. Nakonec to ale nevyšlo a i přes romantickou snahu velkého Mistra Manuela Pechová zmizela. Přitom jí ještě předtím zařídil práci ve společnosti GoJa, se kterou byla údajně spokojená.

Písničce bylo ukřivděno

Karel Šíp, který s Gottem na písničce spolupracoval a napsal její text, má dojem, že bylo slovům kdysi dávno hluboce ukřivděno. „Napsali jsme společně s Karlem Svobodou pro Karla píseň a všichni tři jsme byli přesvědčeni, že je zaděláno na hit. Nestalo se,“ řekl pro Kafe.

„Písni zlomil vaz obyčejný český rasismus. Armáda Karlových fanynek se nejspíš nedokázala vyrovnat s představou, že jejich idol objímá nějakou mulatku,“ vysvětlil Šíp s tím, že měli zvolit jiná slova. To by ale nevystihlo fakt, že Gotta zaujala Manuela i díky své odlišné barvě kůže.

Šíp následně dodal, že by byl rád, kdyby se písničku podařilo očistit a více lidí ji mělo rádo. Mezi Gottovy nejslavnější hity nepatří a příliš často s ní nevystupoval kvůli tomu, co pro něho znamenala. Navíc se bál právě reakcí fanoušků. Podle Karla Šípa je škoda, že to s písničkou dopadlo velmi podobně jako s Gottovým vztahem: stala se minulostí.

Zdroj: Kafe, Extra, Šíp

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články