Kaiser a Lábus opět spolu na place. Režisérka prozradila, jak se jí s nimi pracuje

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kaiser Labus
Zdroj: Karel Kopac Karel Kopáč / CNC / Profimedia

Oldřich Kaiser a Jiří Lábus jsou oba bezpochyby ikonami českého herectví. Již přes 40 let baví na televizních obrazovkách diváky, a to mnohdy i ve stejných snímcích. Ne vždy se však ve filmu potkají. Letos na Vánoce by tomu ale mělo být jinak.

Letos by se oba herci měli před kamerou potkat ve snímku Vánoční příběh režisérky Ireny Pavláskové. Ta s oběma herci spolupracuje poprvé, podle jejích slov je to pro ni pocta.

Vánoční příběh by měl být komedií v netradičním slova smyslu. Vánoční shon v ní nebude zobrazen jako čas radosti, ale spíše tak trochu melancholicky. I přesto je podle Pavláskové herecké obsazení dokonalé.

Držitel dvou Českých lvů

Oldřich Kaiser je herec, který si za své výkony vysloužil dvakrát ocenění Českého lva. Konkrétně v roce 2016 za roli ve filmu Masaryk, kde ztvárnil Edvarda Beneše, o rok později za film Po strništi bos.

Mimo to si ale zahrál v nespočtu českých snímků filmových i seriálových a diváci ho mohou znát například z Velké filmové loupeže, Nemocnice na kraji města nebo Tmavomodrého světa.

Jeho hlas zná každé dítě

Jiří Lábus je především herec a komik, který se ukázal ve filmech Páni kluci, Čert ví proč, Nesmrtelná teta a mnoha dalších. To ovšem není jediná dovednost, kterou bratr slavného architekta Ladislava Lábuse ovládá.

Umělec se proslavil také jako dabér, který propůjčil svůj hlas Sidovi v Době ledové, Marge ze Simpsonových a také několika postavám z počítačových her. K těm patří i několikadílná série Polda nebo hra Ve stínu havrana.

Spolu jen málokdy

Herci Jiří Lábus a Oldřich Kaiser se společně objevili v mnoha filmech. Patří k nim Amerika nebo Slunce, seno, erotika. Jenže v těchto snímcích sice hráli oba, nikoli však spolu.

Labus Kaiser

Zdroj: Karel Kopac Karel Kopáč / CNC / Profimedia

Na televizní obrazovce se vedle sebe neukázali ani ve snímku Klauni, kde si oba zahráli hlavní roli, ale přesto se tvůrcům nějak podařilo docílit toho, že byl vždy pro diváky dostupný pouze jeden z nich.

Jediná scéna, která je na konci filmu zachycuje oba, byla tak pro fanoušky téměř posvátnou a fotografie trojice sedící na lavici v parku se stala legendární.

Jejich vztah se bude vyvíjet

Režisérka Pavlásková sice prozatím nechce prozradit příliš k ději svého vánočního filmu, nicméně přiznala, že v jejím díle se oba herci setkají hned několikrát. A to v mnoha rozličných situacích.

Podle všeho se jejich vztah bude různě vyvíjet od nenávisti přes přátelství až po pevný vztah, který jen tak něco nerozhází. Na detaily je ale nutné si počkat. Jisté je, že to bude po dlouhé době, co se oba čeští komici objeví na jedné scéně.

Pokud půjde vše podle plánu, je předpremiéra naplánována na listopad, v televizi by se nový snímek mohl objevit kolem Vánoc. Ať už jste fanouškem jednoho z herců, nebo obou, nenechte si ho ujít.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články