Július Satinský se málem upil kvůli první ženě, pomohla mu ta druhá

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Satinsky Julius
Zdroj: Profimedia

Július Satinský byl herec, komik a velký srandista. Je až k neuvěření, že se za jeho úsměvem schovávala obrovská bolest. Smrt jeho první ženy ho zasáhla strašným způsobem. Nebýt jeho obětavých přátel, zřejmě by skončil velmi špatně.

Július Satinský byl skvělý herec. Do srdcí českých diváků se zapsal nesmazatelným inkoustem rolí doktora Alberta Horáka v komedii S tebou mě baví svět.

S první ženou to neměl jednoduché

Jeho smysl pro humor se dokonale rozvinul ve spolupráci s podobně laděným Milanem Lasicou. Ale ani takto velkému komiku, jako byl Július, se nevyhnuly tvrdé rány osudu.

Satinského první manželkou byla tanečnice a překladatelka Oľga Lajdová. Jejich vztahu snad nebylo přáno už od úplného počátku.

Osud je hned na začátku rozdělil

Ačkoliv bydleli v Bratislavě doslova pár metrů od sebe, poznali se až při natáčení filmu. Zamilovali se a rozhodli se spolu být, to však ale nebylo tak jednoduché.

Po skončení natáčení dostala Oľga pracovní nabídku v Košicích, kam také odjela. Když se vrátila, tak zase odjel populární komik, a to na vojnu.

Osudná cesta do Ameriky

Poté už jejich štěstí nic nebránilo. V roce 1965 proběhla svatba a vypadalo to, že už je nic nemůže rozdělit. Po krásných dvaceti letech manželství ale přišel nečekaný zlom.

Oľga odjela ke svým příbuzným do Ameriky. Jednoho dne si šla zaplavat, zpět už se ale nevrátila. Nikdy se nezjistilo, co se vlastně stalo, zda za to mohlo počasí, nějaké zdravotní obtíže či že zkrátka přecenila síly.

Populárního slovenského herce to úplně zničilo. To však nebylo všechno. Příbuzní se rozhodli jeho manželku pohřbít přímo na místě tragédie. Satinský však od komunistů nedostal výjezdní doložku, a pohřbu se tak nemohl zúčastnit.

Láska z léčebny

Prázdnotu ve svém životě začal zaplňovat alkoholem. Když se na to jeho rodina a blízcí přátelé už nemohli dívat, naložili ho a odvezli do protialkoholní léčebny.

To ho nejspíše zachránilo od dost neslavného konce. V léčebně si nejen srovnal priority, ale také se zamiloval do tamní lékařky Viery. Tu si nakonec vzal za ženu a byl s ní až do své smrti.

Zdroj: Blesk, Prima Ženy, Svet Evity,

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články