Judit Pecháček se kvůli roli v kriminálce naučila zacházet se zbraní. Moc nadšená z toho ale nebyla

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Judit Bardos Pechacek
Zdroj: Profimedia

Když se řekne jméno Judit Pecháček, je možné, že vám bude připadat zcela neznámé. Slovenské herečce Judit Bárdos se díky svatbě změnilo příjmení teprve nedávno. Diváci ji ale mohou pravidelně vídat například v seriálu Místo zločinu České Budějovice. Jak sama ale nedávno na Českém rozhlase přiznala, tento žánr není úplně její šálek čaje a práce se zbraní ji spíše děsila.


Herečka Judit Pecháček, rozená Bárdos, se narodila v Bratislavě, oba její rodiče jsou Maďaři. Ona sama proto plynně mluví oběma jazyky. Když se začala stále více prosazovat v České republice, začala se učit také česky.

V poslední době se sympatická herečka pravidelně objevuje na obrazovkách České televize v kriminálním seriálu Místo zločinu České Budějovice, kde si zahrála po boku Davida Novotného či Filipa Březiny. Kriminálka ovšem není její oblíbený žánr.

Kriminálka pro ni byla novinka

Jak sama přiznala v rozhovoru Tereze Kostkové na Českém rozhlase, kriminální seriály nejsou zrovna žánr, kterého by byla fanynkou. Dokonce se i jako herečka cítí lépe v jiných polohách. Na druhou stranu brala tento projekt jako zajímavou příležitost.

„Přijala jsem to jako něco nového, co jsem nikdy nezažila. Věděla jsem, že se na to budu muset nějak připravit, například se zbraní. A to jsem kvůli žádné roli nikdy předtím nemusela,“ prozradila v Blízkých setkáních.

Práce se zbraní se obávala

Logicky tak z toho byla trochu nervózní. „Moc nadšená jsem z toho ale nebyla. Zrovna (v době natáčení) se navíc stala tragédie s Alecem Baldwinem (americký herec omylem zastřelil kameramanku), to mi na klidu nepřidalo,“ přiznala v rozhovoru pro Novinky.

„Víc jsou mojí duši a srdci blízké ty citlivější a emočnější věci,“ vysvětlila moderátorce Tereze Kostkové. „Celé je to takové temné a takové nepříjemné na duši. (…) Ale byla to rozhodně zajímavá zkušenost,“ doplnila.

Svým vzhledem zapadá do historických snímků

Televizní diváci ji mohou častěji vídat v dobových snímcích, kam se Judit se svým uhrančivým pohledem dokonale hodí. Tento žánr ji také více baví nejen divácky, ale také herecky.

„Já mám všeobecně ráda ‚dobovky‘. Velmi ráda se na ně dívám jako divák i v nich ráda hraji,“ vysvětlila na Českém rozhlase. To mimo jiné potvrzuje i její filmografie.

Kromě mnoha dalších titulů si zahrála například v seriálu Bohéma, který mapoval 30. léta ve studiích na Barrandově, v přepracovaném seriálu Král Šumavy odehrávajícím se po druhé světové válce či ve filmu z doby před první světovou válkou Poslední závod.

Zdroj: Český rozhlas, Novinky, iDNES

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články