Joy Adamson si rozuměla se zvířaty, s muži ale nikoli. Třikrát se rozvedla, nakonec ji ubodal její sluha

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Joy Adamson
Zdroj: Profimedia

Většina lidí ji zná jako ženu s velkým srdcem, která byla milá, dobrotivá, pomáhala zvířatům a neublížila by živé duši. Některé zdroje ale tvrdí o Joy Adamson pravý opak. Ano, zvířata pro ni vždy byla na prvním místě. S lidmi se ale už tolik nepárala.

Zapsala se do dějin jako ochránkyně zvířat a spisovatelka. Nejvíce ji proslavil příběh lvice Elsy, kterou sama vychovala a o které sepsala celosvětově známou knihu. Rodačka z Moravy měla podle mnohých srdce na správném místě. Jak to ale měla s muži?

Už odmalička komplikované vztahy

Už jako malá měla Joy s mužskými členy své rodiny spíše komplikované vztahy. „Jediný, s kým jsem si doopravdy rozuměla, byl pradědeček Karel. To byl laskavý člověk, měl na mě vždycky čas. A to formovalo můj pozdější vztah k mužům. Měla jsem na ně asi vysoké a vlastně docela nesplnitelné nároky,“ cituje její slova server Lifee.

Ve 12 letech skončila kvůli rozvodu rodičů u babičky ve Vídni. Vystudovala tu sice gymnázium, pak ale nevěděla, co chce dělat dál. Nějaký čas se věnovala módě, než objevila svou lásku ke zvířatům. A to díky v pořadí třetímu manželovi, se kterým odcestovala do Afriky.

Jejich vztah ale nevydržel dlouho. „Všichni se mne dokola ptají na můj vztah k mužům. Jako bych byla harpyje či nelidská bytost, která si s nimi jen tak pohrává, využívá, a pak je odkopne. Ale tak to není. Zamilovaná jsem byla třikrát a vždy to byl silný cit. Jenže to nevyšlo,“ vysvětlila kdysi podle serveru The Guardian.

Zvířata nikdy nezklamala

Joy Adamson několikrát v médiích uvedla, že se zvířaty se jí komunikovalo daleko lépe než s muži, a to i přesto, že nemluví. Spisovatelka během svého života pomohla založit celkem 6 národních parků.

Stala se slavnou, objevila se v mnoha dokumentárních filmech a dodnes je považována za osobu, která pro zvířata dokázala udělat prakticky všechno. Její život však skončil předčasně.

Když jí bylo 70 let, ubodal ji její sluha. Ten ji totiž okradl, ona ho propustila a následně ho pak ponižovala urážlivými slovy, kde jen mohla. On to nakonec neunesl a jednoho dne si na ni počkal, aby její život ukončil, píše web Legends & Legacies.

Zdroj: The Guardian, Brittanica, Lifee, Lidovky, iDNES, Legends & Legacies

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články