Josh Hartnett: Idol dívčích srdcí zmizel z obrazovek, aby se po letech vrátil v trháku Oppenheimer

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Josh Hartnett
Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Idol mnoha dívek z přelomu tisíciletí, to je Josh Hartnett. Byl začínající hvězdou a čekala ho velká kariéra, ale on si potřeboval dát pauzu, během které odmítl role v Batmanovi, Supermanovi či Spider-Manovi. Později přiznal, že si tímto spálil mosty a návrat k herectví byl pro něj těžký. Nyní září ve filmu Oppenheimer a mluví se o jeho velkém návratu.

Herec má za sebou role ve filmech jako Pearl Harbor, Černý jestřáb sestřelen či 40 dní a 40 nocí.

Odmítal velké role

Pak ale přišel rok 2006 a herec najednou zmizel z obrazovek. „Byl jsem na obálce každého časopisu. Nemohl jsem opravdu nikam jít. Necítil jsem se dobře ve své vlastní kůži. Byl jsem sám,“ prozradil později v roce 2014 pro The Advertiser.

A tak se herec vrátil do Minnesoty, zamiloval se do své staré lásky ze střední a odmítl role v Batmanovi, Supermanovi a Spider-Manovi.

A možná právě tato odmítnutí ho stála pořádné role, kdy se po roce a půl k natáčení vrátil. Velké role mu totiž už nikdo nenabízel.

„Když teď vidím roli, musím o ni bojovat. Není to špatné. Ve skutečnosti je to více obohacující. Deprimující, když vám něco nejde, ale jen na minutu,“ uvedl v roce 2015 pro Lainey Gossip.

Velký comeback

Po dlouhé odmlce překvapil herec svým návratem ve filmu Oppenheimer a následně přišel i na vystoupení na Screen Actors Guild Awards 2024.

„Natáčení filmu jsme si užili, a navíc byl snímek tak fenomenálně přijat, je skvělé, že byl nominován na ceny napříč všemi kategoriemi. Je to fenomenální, je to lepší, než jsme si dokázali představit,“ nechal se herec slyšet na zmíněné akci.

Fanoušci ho také mohli mohli vidět v Black Mirror či v Operace Fortune: Ruse de guerre.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Josh Hartnett (@joshhartnettofficial)

Spokojený otec čtyř dětí

Ačkoliv prý nebylo jeho hlavním záměrem skončit s natáčením a neuvědomoval si, že spálí svými odmítnutími tolik mostů, využil volno a trávil ho se svou rodinou.

Hartnett žije v Hampshire v Anglii se svou ženou, herečkou Tamsin Egerton, a jejich čtyřmi dětmi.

S manželkou randil od roku 2012, než si ji v roce 2021 tajně vzal.

Co se týče rodiny, je herec velmi skoupý na slovo a doposud nejsou známá jména dětí. O jejich narození se navíc fanoušci dozvídají se zpožděním.

Narození čtvrtého potomka oznámil jen tak mimochodem během rozhovoru na Screen Actors Guild Awards.

„Mám čtyři děti, žiji na venkově. Jsem zaneprázdněný buď prací, nebo se o ně starám,“ uvedl zaneprázdněný otec.

Zdroje: Celebrity, The Advertiser, Lainey Gossip, Mamamia, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články