Josef Zíma oslavil 91. narozeniny. Před lety však způsobil autonehodu, při níž zemřel člověk

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Josef Zima
Zdroj: Profimedia

11. května oslavil Josef Zíma nádherných 91 let. I ve svém věku se kolem sebe snaží rozdávat dobrou náladu a dělat lidem radost. Sám přitom v životě prošel situacemi, které příliš úsměvné nejsou. Při jedné z nich dokonce usmrtil člověka.

Psal se rok 1959. Josefu Zímovi tehdy bylo sedmadvacet let. Po jednom ze svých představení tehdy sedl do auta a vyrazil do Prahy. Jenomže v autě ho přemohl mikrospánek a on narazil do stromu. V autě seděli další 3 lidé.

Tragické následky

Ve voze se Zímou tehdy seděly zpěvačka Judita Čeřovská a Alena Pánková. Obě utrpěly velmi vážná zranění a skončily v nemocnici. Na místě spolujezdce seděl režisér Jiří Jungwirth, který nehodu nepřežil.

Zpěvákova manželka, herečka Eva Klepáčová, kterou nejvíce proslavila postava Káči v pohádce Hrátky s čertem, se po celé situaci psychicky zhroutila, uvádí Prima Ženy.

Byla na tom tak špatně, že když byl Zíma u soudu, pokusila se dokonce skokem z okna spáchat sebevraždu. Samotnému Zímovi hrozilo vězení, nakonec se ale od soudu dostal s tříletým podmíněným trestem.

Nerad o zážitku mluví

Jsou to už sice dlouhé roky od tragické nehody, je ale logické, že Josef Zíma o ní stále nerad mluví. Občas se mu prý zážitek vrací ve snech. Dnes se snaží soustředit spíše na to, aby i nadále mohl tím, co dělá, lidem předávat dobro.

„Sice to celé odsedím, ale publikum má pro to pochopení. Hudba je pro mě ten nejlepší lék,“ svěřil se ohledně koncertování.

Na dotaz, jak je možné, že je i ve svém věku stále plný dobré nálady, odpovídá: „Nevím, jestli jsou v tom geny. Tatínkův dědeček se dožil čtyřiadevadesáti let, ale moje rodiče se moc dlouhého věku nedožili.“

Zdroj: Prima Ženy, Naše Hvězdy, Security

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články