Josef Vinklář se oženil dvakrát se stejnou ženou. Ta obě manželství považovala za trest

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
josef vinklar
Zdroj: Profimedia

Josef Vinklář zemřel v roce 2007 ve věku 76 let. Byl vynikajícím hercem, kterého si řada lidí dodnes pamatuje jako dr. Cvacha z Nemocnice na kraji města. Kromě toho byl ale také sukničkářem, který zlomil srdce nejedné ženě. A patřila k nim i spisovatelka Ivanka Devátá.


Kvůli jeho častým nevěrám se s ním Ivanka rozvedla. Nedokázala ale jeho šarmu odolat a o tři roky později si ho vzala znovu. Ani podruhé ale manželství nevydrželo. Vinklář si podle všeho nemohl pomoct a opět si našel milenku. Spisovatelka svého podlehnutí dodnes lituje.

„On brečel, přemlouval, prosil. Sliboval, že už bude hodný. Poslal za mnou dokonce synka, aby mě přesvědčil,“ cituje slova Deváté Blesk. Spisovatelka nakonec podlehla a dala i po rozvodu muži svého života druhou šanci. Ale ani tentokrát to nevyšlo.

Manželství za trest

Kdyby měla Ivanka Devátá svůj vztah s Josefem shrnout, stačila by jí k tomu jediná věta. „Manželství s Vinklářem byla za trest,“ říká. Ještě před Vinklářem byla vdaná za muže, se kterým se jí narodil syn. Prvního manžela kvůli slavnému herci opustila a později toho velmi litovala.

„Na Miloše pořád myslím. Já mu tak strašně ublížila! On byl vzorný, hodný, nekouřil, nepil. Měli jsme dvouletého sladkého chlapečka. A já jsem ho opustila i se synem. Ona s ním byla nuda. Byl hrozně předvídatelný. Vždy jsem přesně věděla, co udělá a co řekne. A pak přišel někdo, kdo mě neustále překvapoval,“ svěřila se.

Vynikající herec, špatný kamarád

Vinklář měl kouzlo, na které se mu dařilo lákat ženy. Pro mnohé to bylo nepochopitelné. Ačkoli byl totiž vynikajícím hercem, přátel moc neměl. Jeho první ženou byla Jana Dítětová, manželství se ale rozpadlo velmi rychle. A to i přesto, že s ní měl syna.

Když si vzal Devátou, brzy se jim narodil syn Adam. Spisovatelka se chtěla věnovat jen rodině a podle Extra byla ochotná pro manžela udělat úplně cokoli. On jí ale i tak byl nevěrný s mnoha ženami. Možná i tento jeho přístup k životu mohl za to, že neměl žádné dobré kamarády.

Před smrtí se nešťastně zamiloval

Josef Vinklář během svého života zlomil srdce mnoha žen. I na něj ale nakonec došlo. Ve svém důchodovém věku se zamiloval do ženy, kterou nemohl mít. Dokonce byl pro ni ochoten opustit Česko a odjet s ní do Kanady.

Srdce Vinkláře si podle webu Prima ženy získala vdaná lékařka, která ale odmítla kvůli němu opustit svou rodinu. Pro někoho, kdo střídal partnery několikrát do roka, to bylo nepochopitelné. Když si Vinklář uvědomil, že jeho láska není opětována, rozhodl se se ženami nadobro skončit. Před smrtí tak zůstal zcela sám.

Zdroj: Extra, Prima ženy, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články