Josef Somr si rok po smrti své životní lásky vzal za ženu její sestru. Dělala rekvizitářku v divadle

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
josef somr
Zdroj: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Je mu 88 let. Přesto se objevuje stále v nových rolích ve velkých filmech. Josef Somr je herecký velikán, kterých nemá Česká republika mnoho. Ačkoli v herectví si nejvíce užívá role darebáků, v soukromém životě šlo vždy spíše o slušného člověka. A to i přesto, že to možná na první pohled některé skutečnosti vyvrací.


Málokdo by si asi řekl, že slušný a morální chlap by si rok po smrti své milované družky vzal za manželku její sestru. A přesto se tak v Somrově případě stalo. Zuzanu Šavrdovou, která zemřela ve svých 65 letech, „nahradil“ po pár měsících její sestrou Jaroslavou.

Ještě předtím si ale Somr prošel několika vztahy, které ho v životě mnohému naučily. Podle časopisu Osudy slavných hvězd se poprvé oženil ještě během studií v Brně. Tehdy ale manželství selhalo na bytových problémech. Josef se svou ženou žil u jejích rodičů, což nakonec vedlo k rozpadu vztahu.

Nikdy si svou lásku nevzal

Zuzana Šavrdová byla dlouhé roky Josefovou družkou. Nikdy si ji ale nevzal. Miloval ji, znamenala pro něho všechno, žili spolu, do manželství ale nikdy nevstoupili. O to více pak veřejnost překvapilo, že po její smrti uzavřel sňatek s jinou ženou.

A to navíc se sestrou své životní lásky. Šavrdová před sedmi lety prohrála boj s rakovinou. Zemřela v poměrně mladém věku a pro Somra to byl velký šok. Rozhodl se ale, že život nekončí. Dlouho po své milované netruchlil. Náhradu si našel rychle – v bližším okruhu známých, než by kdo čekal.

O tajemství Josefa Somra se veřejnost dozvěděla až se zpožděním, i tak ale mnohé šokoval, když vyšlo najevo, že si vzal Zuzaninu sestru Jaroslavu. Tu jakožto divadelní rekvizitářku znal už dlouho.

Na druhou stranu by nikdo asi nečekal, že se zamiluje Somr tak rychle, a dokonce že si tuto ženu na rozdíl od své dlouholeté lásky také vezme. Zda to bylo tím, že se do sebe zamilovali a jiskra byla větší než v případě první ženy, nebo ona po Somrovi chtěla, aby si ji vzal, není jisté. Důvody nejspíš zůstanou už navždy skryté.

Po letech snoubencem

A jak vnímala zasnoubení Jaroslavina rodina? Podle Somrových slov to bylo poměrně komické. „Do dneška jim to prý zní v uších, ta hrůza, když po pětašedesáti letech domů přivedla snoubence,“ směje se.

Celá informace o manželství se provalila na festivalu v Karlových Varech v roce 2012. Tehdy o přiznání Somra napsal také server Aha!, podle kterého měl velmi vitální herec velmi dobrou náladu. „Představte si, že jsem tu na filmovém festivalu vůbec poprvé! A přitom jsem mohl stihnout všech 47 ročníků,“ vtipkoval po boku své ženy.

Zdroj: Časopis Osudy slavných hvězd, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články