Josef Klíma a jeho Sedm schodů k moci: Kouzlo je v tom, že Češi po zákulisí politického prostředí hladoví

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Josef Klima
Zdroj: Profimedia

Investigativní novinář Josef Klíma zaujal v minulosti veřejnost mnohokrát. Velkým fenoménem se stal jeho seriál s názvem Sedm schodů k moci, později vyšla také stejnojmenná kniha. Podle slov samotného Klímy je úspěch seriálu postaven na tom, že čeští občané lační po zákulisí politického prostředí.

Seriál Sedm schodů k moci je inspirován politickou kauzou Nagyová a Nečas. Novinář tvrdí, že jiné kauzy by nicméně takový úspěch pravděpodobně neměly.

„Největší kouzlo je v tom, že tu je po dlouhé době seriál z prostředí, po kterém lidé byli hladoví… Poznat to zákulisí, jak to vypadá v politice,“ vysvětlil pro Život v Česku.

Politika a vztahy

Klíma si uvědomuje, že se v televizi objevují spíše zábavné pořady a seriály s detektivními tématy. Sedm schodů k moci nicméně představilo lidem něco nového. Nejde ale jenom o politiku.

„Tady je ten silný milostný příběh, díky kterému je to znásobené, že je to o politice a ještě o vztazích. Ale dělat hrané kauzy, to si myslím, že by u diváků neuspělo, protože toho mají plné zuby,“ cituje novináře Deník.

Je ochotný překračovat hranice

Josef Klíma vždy dokázal zaujmout. A to mimo jiné i tím, jak daleko je ochotný kvůli investigativní žurnalistice zajít. Loni například server Blesk uvedl, že v pořadu Případy Josefa Klímy mluvil novinář o kratomu. A sám se ho také rozhodl vyzkoušet, aby věděl, o čem je skutečně řeč.

„Uplynula hodina a půl. Veselej nejsem. Zvedl se mi tlak a cítím se asi jako po jednom dvanáctistupňovém pivu. Ovšem jakou mám váhu já a jakou dítě,“ komentoval tehdy situaci.

Klíma se v investigativním prostředí pohybuje už desítky let. A nemá v plánu na tom cokoli měnit. Lidé se na něj obracejí s důvěrou, což je pro něj znamením, že dělá svou práci dobře.

Zdroj: Novinky, iDNES, Blesk, Život v Česku, Deník

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články