Josef Kemr se na smrt připravoval, několikrát spal v rakvi. Utajovanému synovi daroval své legendární brýle

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Josef Kemr
Zdroj: Dorian Hanuš / Právo / Profimedia

Herec Josef Kemr zemřel ve svých 72 letech. Filmový velikán, který má na kontě nespočet legendárních rolí, to neměl v posledních letech svého života vůbec snadné. Trpěl natolik, že dokonce žádal lékaře o smrt.

Rakovinou žaludku onemocněl na začátku roku 1994. Už od samého počátku měl velké bolesti a přál si trápení co nejrychleji ukončit.

Od lékařů navíc žádal naprostou upřímnost. Chtěl znát všechno, i kdyby bylo velmi těžké přijmout pravdu.

Chtěl vědět, kdy se blíží konec

„Prosil mě, abych mu dal rukoudáním slovo, že mu zaprvé řeknu, jakmile bude jasná histologie, o jakou chorobu se jedná. Zadruhé, že mu řeknu po operaci, v jakém rozsahu ta choroba je a jestli jsou nějaké šance na další přežití. A hlavně zatřetí, nebudou-li tyto šance, řeknu mu v momentě, kdy se bude blížit konec života, kdy bude jasné, že už je blízko smrti,“ zavzpomínal na herce jeho lékař František Chaloupka.

Na svou smrt se Kemr připravoval. Když mu lékař skutečně splnil jeho přání a řekl mu, že mu zbývá už jen krátký čas, herec začal přespávat v rakvi, uvádí Prima Ženy.

Jako silně věřící Kemr tvrdil, že se smrti nebojí a jistě se dostane do nebe. Když potom skutečně ze světa odešel, většina lidí doufala, že se mu jeho přání splnilo.

Nezemřel bezdětný

Až po hercově smrti vyšlo najevo, že má nemanželského syna. S Vladimírem Poláčkem se podle Blesku sešel jen třikrát v životě. V roce 2016 ale jeho potomek obdržel velmi zvláštní balíček s dárkem od zesnulého otce.

„Měl jsem ve schránce lístek, že mám na poště balíček. Netušil jsem, co by v něm mělo být. Odesílatel byl z Prahy-Vysočan. Místo jméno ale bylo jen slovo přítel a pár teček,“ svěřil se deníku Aha! Kemrův syn.

V balíčku pak Poláček objevil kulaté brýle, kterými se jeho otec velmi proslavil. „Hned jsem věděl, že jsou po tátovi. Udělalo mi to obrovskou radost. Je to pro mě obrovská cennost. Díky těm brýlím je navždy se mnou,“ svěřil se potomek slavného herce.

Zdroj: Blesk, Aha!, Prima Ženy

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články