Josef Dvořák se měl původně na přání maminky stát horníkem. Divadlo ho lákalo jen kvůli dívkám

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Josef Dvorak
Zdroj: Nextfoto

Je mu 81 let a stále oplývá humorem. Josef Dvořák je nejen herec, ale také komik, který si i ve svém věku umí udělat legraci sám ze sebe. Jeho maminka si ale původně nepřála, aby se ukazoval na obrazovkách televize. Měla pro něj připravené úplně jiné povolání.

Hereckou kariéru muž, který ve svém životě ztvárnil především několik rolí vodníků, na hřebík stále nepověsil. Zájem fanoušků si užívá a je rád, že se může pravidelně ukazovat v televizi. To by mu při povolání, které pro něj vysnila jeho maminka, nejspíš nevyšlo.

Ani jemu samotnému se do divadla nechtělo

Původně se Josef Dvořák vyučil automechanikem, připomíná server Prima Ženy. Už jako mladý ale věděl, že auta nikdy spravovat nebude. Práce ho nebavila.

Ani divadlo ho původně ale nelákalo. Dostal se k němu vlastně náhodou. Ale jelikož ho bavilo dělat dojem na dívky a tímto stylem k tomu měl možnost, nakonec se kariéry nevzdal.

„Mně se do divadla nechtělo, mě bavilo blbnout, hrát na kytaru, lákat dívky. Sice neúspěšně, ale lákat,“ cituje Josefova slova Prima Ženy.  Nakonec se díky tomu všemu stal bavičem, který je dnes rád, že se herectví věnoval.

Maminka z něj chtěla horníka

Málokdo by nejspíš svému dítěti řekl, že by se mělo stát horníkem. Není to právě kariéra, kterou si rodiče pro své ratolesti přejí. Maminka Josefa Dvořáka si ale představovala, že v tomto oboru by její syn mohl udělat kariéru.

„Maminka ze mě chtěla mít horníka. Že budeme mít deputátní uhlí. Tenkrát byly nábory do hornictví a ona mě tam pořád popostrkovala. Říkala, že by to nebylo špatný, sjedu do díry, vyjedu a budeme mít plný sklep. Byla nadšená,“ popsal herec.

Sice svou maminku zklamal a horníkem se nakonec nestal, i ona ale byla ve výsledku nejspíš ráda, že se mu zadařilo u divadla.

Dnes se tak Dvořák vzpomínkám na její původní přání jenom usmívá.

Zdroj: Prima Ženy, Aplausin

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články