Josef Dvořák s penězi problémy nemá. Rád by ale zapracoval na své váze

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
josef dvorak
Zdroj: Nextfoto

Je mu už 80 let, mnozí by mu ale tipovali daleko méně. Josef Dvořák je i ve svém věku vynikající herec, který se navenek neustále usmívá a dokáže fanouškům zlepšit náladu, kdykoli se někde objeví. I tento umělec s věčně pozitivním výrazem ve tváři má ale svá trápení.


Josef je neustále v jednom kole a málokdy si najde čas na rozhovor. Přesto se ale nedávno pro server České důchody rozpovídal o tom, jak se mu v současné době daří.

„Řeknu vám jednu věc – mě samotného nikdy nenapadne o věku vůbec mluvit. Já o věku neuvažuji. V této dimenzi nepřemýšlím, takže fofruji, co mi to tělíčko dovolí, a nic extra pro to nedělám,“ zasmál se na dotaz, jak to dělá, že má i ve svém věku takový elán.

Šetřil už před lety

Ačkoli je už nějaký ten rok v důchodu, stále se věnuje práci. Přiznává, že si ani nepamatuje, kdy přesně šel do důchodu. Dvořák je ale rád, že se i nadále může věnovat tomu, co ho baví, tedy herectví.

A nejde o to, že by se neobešel bez peněz z práce. Žije poměrně šťastný a spokojený život a vychází s financemi velmi dobře i v době energetické krize. Jaké je jeho tajemství? Prý jednoduše šetří, kde se dá, není to pro něho ale velký problém, protože je tak naučený už dlouho.

„My jsme žili normálně skromně a opatrně, celý život jsme byli naučení z rodiny, a to nebyla žádná krize. Bylo té energie málo v té době a tatínek zhasínal, šetřilo se,“ vysvětlil. Dodal, že mladí se to teď zkrátka musí naučit tak jako on kdysi.

S penězi nebojuje, s váhou ale ano

Herec je stále plný energie a snaží se žít aktivním životem. Přesto ale není spokojený se svou váhou. A to prý i přesto, že si jde rád zahrát s přáteli tenis a povalování není právě jeho oblíbená činnost. Vše ale záleží na aktuálním rozpoložení.

„Když je mizerné počasí, tak sebou prásknu na gauč. A pak vytáhnu váhu a jsme rozladěný. Prý ta váha opravdu není rozbitá,“ přiznal podle iDNES. Mnoho lidí by při pohledu na něj ale rozhodně neřeklo, že má nějaké váhové problémy.

Když byl Josef Dvořák mladší, myslel si prý, že v 80 letech bude drobný stařík s bílými vlasy, dlouhými vousy, který sotva uvidí a uslyší. To naštěstí nesplňuje, takže by se dalo říci, že i když si sem tam na něco postěžuje, je vlastně se svým stavem poměrně spokojený.

Zdroj: iDNES, České důchody

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články