Josef Carda se před lety zranil při česání hrušek. Zachránili ho pozorný pes a pohotová manželka

od Dominika Jandorová
2 minuty čtení
josef carda
Zdroj: Nextfoto

Stačilo málo a Josef Carda již nemusel být mezi námi. Život mu však zachránila šťastná náhoda, pes, manželka a samozřejmě lékaři. Co si z úrazu odnesl a jaký je jeho recept na spokojené manželství?

V pořadu FACE TO FACE přiblížil moderátorovi Renému Kekelymu herec a moderátor Josef Carda okolnosti děsivého úrazu, který se mu stal asi před šesti lety a málem ho připravil o život.

O život ho málem připravily hrušky

Chystal se zrovna jet zájezd s představením Jakub a jeho pán, které hrál v Divadle Na zábradlí, ale ještě než vyjel, padl mu zrak na hrušky.

Josef Carda si totiž sám připravoval kvas na domácí meruňkovici či hruškovici.

A jelikož to vypadalo, že hrušky do jeho návratu na stromě nevydrží, protože zájezd měl trvat tři dny, rozhodl se využít dvě hodiny, které měl ještě nazbyt, a stromy očesat.

„Vzal jsem si ty největší štafle, starý holinky a vylezl jsem až k těm nejvrchnějším hruškám. Naklonil jsem se a už jsem věděl, že se něco stane. V tom mi podjely nohy, štafle spadly a já naštěstí spadl na ně. Pode mnou byl totiž beton, kdybych spadl na něj, tak by to bylo asi fatální.“

Zachránili ho pozorný pes a pohotová manželka

Naštěstí si zraněného herce všiml jeho pes a zalarmoval Cardovu manželku.

Ta už jen viděla, jak se její muž plazí do chodby a nemůže popadnout dech. Okamžitě zavolala záchranku, protože Josef Carda již začínal modrat.

Jak se později zjistilo, měl propíchnutou plíci a zlomená čtyři žebra. Josef Carda se probudil až na jednotce intenzivní péče.

Podle doktora Horáka, který se o pacienta staral, zachránil Josefa „svalový krunýř“. Jinak řečeno, svaly posílené cvičením se zatnuly a zmírnily dopad.

Navzdory bolesti však šel Josef Carda po třech týdnech na divadelní prkna, aby kolegové čekající na jeho návrat mohli zpátky do práce.

Přestože ho bolel každý pohyb, postupně se zase dostal do kondice.

„Byla to zkušenost, ze které mám pár vtipných historek. Ale samozřejmě jsem se zamýšlel i nad tím, že stačilo málo a nemusel jsem tady být.“

Uplatňuje „víkendové“ manželství

Díky šťastné souhře událostí a skvělé medicínské péči netrpí známý bavič žádnými následky a může se naplno věnovat práci a rodině.

S manželkou Radkou tvoří pár již přes 40 let a jeho rada pro dlouhodobý vztah je jednoduchá.

„Víkendové manželství. Nesedím každý večer v bačkorách u televize, pořád někde lítám, zkrátka nežijeme ve stereotypu, který manželství zabíjí. Koneckonců na herectví jsem šel právě proto, že není stereotypní,“ svěřil se herec v rozhovoru pro web iDNES.

Zdroj: FACE TO FACE, Super, Extra, iDNES

Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články