Josef Bek: Záletný herec, který se nebál uspokojit kolegyni přímo v divadle

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Josef Bek
Zdroj: Josef Strouhal / Právo / Profimedia

Kdo by neznal dragouna Martina Kabáta z pohádky Hrátky s čertem, kterého ztvárnil Josef Bek. Ve skutečnosti však život tohoto herce nebyla žádná pohádka pro děti, ale spíše film pro dospělé. Byl to sukničkář, který dokonce jedné z kolegyň přivodil nejlepší orgasmus jejího života přímo v divadle.

Byl vysoký a jeho hlas mužný, což samo o sobě vábilo ženy v jeho okolí. Navíc měl charisma a byl vtipný. To je doslova vražedná kombinace.

K divadlu se dal, aby se vyhnul službě

Když se narodil, tak mu porodní bába nedávala moc šancí na přežití. Narodil se totiž o dva měsíce dříve a v té době péče o nedonošená miminka nebyla na takové úrovni jako dnes.

Vzhledem k tomu, že neexistovaly inkubátory, dávaly se nedonošené děti doslova dopéct do trouby. A nejedná se o žádnou metaforu, na pekáčku se skutečně vložili do trouby.

Jako by se snažil po zbytek života vše dohnat, pustil se s vervou do všeho, co začal.

Na žádost rodičů vystudoval obchodní akademii, ale když pak v roce 1942 hrozilo jeho nasazení, dal se k divadlu, protože se dozvěděl, že pak bude od služby osvobozen. Začala tím jeho divadelní a filmová kariéra. A také kariéra proutníka.

Manželka o záletech věděla

Jeho manželkou se stala baletka Eva, která byla o 6 let starší. O jeho nevěrách a záletech prý věděla, ale tiše mu je tolerovala a zůstala s ním až do jeho smrti.

Na druhou stranu, pokud si ji herec hýčkal jako své milenky, není se čemu divit. Bek byl očividně velmi zkušený muž a věděl, jak ženu uspokojit.

Své o tom ví Zdenka Procházková, která ve své autobiografii napsala o muži, který ji přivedl k nejlepšímu orgasmu jejího života.

Nejlepší orgasmus

„Zády k hledišti mi ukazoval svůj vztyčený pyj, v rámci hraní mi strkal jazyk do ucha. Jednou to vyvrcholilo, když v režijním aranžmá si mu v jedné chvíli sedám na klín. Měl připravenou ruku, aby mi mohl vjet pod sukně a přímo do těch míst, která způsobují to největší vzrušení,“ popisuje Procházková ve své knize.

Ačkoliv v knize neuvedla jméno, prý s ohledem na rodinu dotyčného, odhalil jej Ladislav Trojan.

„V Městských divadlech pražských jsem měl angažmá přes 30 let. A i v té době, co tam účinkovala Zdenka Procházková, než si vzala Rakušana a odstěhovala se do Vídně. S Pepíkem Bekem hráli často a jsem přesvědčen, že tuto příhodu zažila s ním,“ řekl bez pochybností.

Jeho manželka by si v tomto ohledu zasloužila svatozář, protože mít doma takového proutníka nejspíše nebylo jednoduché.

Zdroj: Blesk, Super, iDNES

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články