Josef Alois Náhlovský si svou osudovou ženu nikdy nevzal. S pohlednou ilustrátorkou žil ve volném vztahu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
josef alois nahlovasky
Zdroj: Nextfoto

8. dubna 2022 zasáhla fanoušky Josefa Aloise Náhlovského smutná novinka. Český herec, komik a bavič ve věku 72 let zemřel. Bojoval podle všeho s nemocí a nakonec jí podlehl. Je ale jasné, že na tohoto velikána budeme vzpomínat dlouho. Jeho život byl navíc opředen mnoha tajemstvími.


V televizních pořadech předváděl vtipné scénky, budoval si pověst starého mládence, milostného nemotory, kterému se ve vztazích nedaří. V realitě to nebyla úplně tak pravda. První vztah mu sice nevyšel a s manželkou se rozvedl, později si ale našel partnerku, která pro něho byla vším.

Šestnáct let žil po boku ilustrátorky Jany Holé. Mnoho lidí se ale zajímalo, proč se s ní nikdy neoženil. Podle médií žil údajně Náhlovský se svou partnerkou v takzvaném volném vztahu. Byli spolu, zároveň ale měli každý vlastní domácnost a prakticky svůj vlastní život.

O své přítelkyni mluvil vždy v dobrém

V médiích označoval Náhlovský Holou za svou přítelkyni, zdálo se, že k ní chová velkou náklonnost, chválil ji a obdivoval. Ve velkém mluvil podle Expresu hlavně o její práci, chválil její ilustrace a nevynechal žádnou příležitost k tomu, aby jí v televizi vysekl poklonu.

josef nahlovsky jana hola

Zdroj: Profimedia

I tak se ale zdálo, že žili poněkud odlišný život od toho, co by společnost čekala. Byli partnery, ale rozhodně neplánovali společnou budoucnost a svatbě se Náhlovský vyhýbal. Především prý proto, že člověk potřebuje opravdu dlouhou dobu na to, aby toho druhého poznal.

„O svatbě nemluvíme, jsme spolu pouhých 10 let. To se člověk ještě nepozná. Lidi by se měli brát až tak po 20 letech, co se znají, a to jen na zkoušku,“ řekl podle Blesku v roce 2016. Možná na něm tuto zkušenost zanechalo i první manželství, které skončilo rozvodem.

Nechci si udělat vlastního vnoučka

Náhlovský měl vždy na všechno vtipnou odpověď. Jelikož jeho partnerka byla o něco mladší, nějaký čas se na začátku jejich vztahu také mluvilo o tom, zda nechtějí mít miminko. Na to ale komik odpověděl: „V mém věku už nehrozí, že bych založil rodinu. To bych si vyrobil vlastního vnoučka.“

„S přítelkyní jsme se dohodli, že bychom na to už neměli čas ani energii. Ono je totiž nejlepší udržovat vztah jen na přátelské bázi. Já se svatby bojím, nikdy nevíte, jak to všechno dopadne. To bychom spolu museli chodit tak patnáct let, a i pak bych se hodně rozmýšlel,“ dodal později.

Náhlovský byl zvláštní člověk, kterého lidé milovali pro jeho herecké a komické nadání, v jeho názorech mu ale rozuměl málokdo. Přesto byl v jádru velmi dobrým mužem a přátel měl řadu. Svět na něho rozhodně bude vzpomínat jedině v tom nejlepším.

Zdroj: Expres, Blesk, Děčínský deník

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články