Josef Abrhám prožívá nejtěžší období roku a není na tom dobře

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
abrham Josef
Zdroj: Borgis / Právo / Profimedia

Letos v létě postihla tuzemský filmový svět obrovská ztráta. Zemřela jedna z nejoblíbenějších českých hereček Libuška Šafránková. Ta byla neodmyslitelně spjata s našimi Vánocemi díky své ikonické roli Popelky. Lze si jen těžko představit, jak toto období prožívá její manžel Josef Abrhám.

Libuše Šafránková se narodila 7. června roku 1953 v Brně a zemřela dva dny po svých šedesátých osmých narozeninách. Se svým manželem, hercem Josefem Abrhámem, byli svoji neuvěřitelných 45 let.

Žije u syna

Manželé byli považováni za ten vůbec nejkrásnější pár českého showbyznysu, ze kterého vzešel jejich jediný syn Josef Abrhám mladší.

Právě ten je v těchto obtížných chvílích svému otci oporou. Nastěhoval si ho k sobě ihned po matčině smrti. O slavného herce je tak dennodenně postaráno.

Nápor na psychiku

Alespoň trochu rozptýlení herci přinášejí jeho dva vnuci — Josef a Antonín. Oba zjevně zdědili talent po svých prarodičích. A ačkoliv oba ještě navštěvují základní školu, už natáčejí vlastní filmy.

Přesto lze předpokládat, že období vánočních svátků musí být pro Josefa Abraháma nejstaršího psychicky velmi náročné.

Nalomené zdraví

Zdravotní stav oblíbeného herce nebyl příliš dobrý ani v době, kdy ještě žila jeho manželka, a postupem času se stále více zhoršuje.

Abrhám má problémy se srdcem a také s termoregulací. Jak už bylo patrné na pohřbu jeho ženy, má také velké problémy s pohybem a musí využívat invalidní vozík.

Vánoce tedy stráví herec z filmu Vrchní, prchni! v kruhu rodinném, a to v domě svého syna kousek od Brna. Prázdnotu po milované Libušce však nic nedokáže zaplnit.

Zdroj: Cnn.iprima.cz, Zeny.iprima.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články