Josef Abrhám má speciální péči. Stará se o něj jeho snacha, světoznámá zmrzlinářka

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
abrham Josef
Zdroj: Borgis / Právo / Profimedia

Oblíbený český herec Josef Abrhám na tom není příliš dobře. Má zdravotní potíže. Navíc má za sebou první Vánoce bez své milované manželky Libušky. Naštěstí se o něj stará jeho rodina, dokonce i jedna světově proslulá zmrzlinářka.

Jeden z našich nejpopulárnějších herců za poslední rok viditelně sešel. Může za to především smrt jeho životní partnerky Libušky, se kterou byl ženatý neuvěřitelných 45 let a se kterou měl jediného syna Josefa.

Snacha vyrábí zmrzliny

Právě ten po smrti Libušky zasáhl a svého otce odstěhoval z jeho pražské vily a vzal si ho k sobě na Moravu. Tam se o něj stará i se svou druhou ženou Ludmilou.

Málokdo ale tuší, že Ludmila je také slavná osoba a v jistých kruzích možná platí za stejnou superstar jako její tchán. A to především v oblasti gastronomie a cukrařiny.

Velmi se jí daří

Ludmila Abrhám totiž vyrábí vlastní zmrzlinu. Dokonce má už po Praze čtyři vlastní pobočky, a to není její jediný úspěch.

Ocenili ji dokonce v samotné mece zmrzlinářství – v Itálii. Na tamní soutěži v Rimini získala první místo se svou speciální makovou zmrzlinou.

Jak ale přiznala pro deník AHA, nebylo to zadarmo. „Začátky byly těžké. Byla jsem zvyklá na italské suroviny, ale třeba naše mléko se chovalo zcela jinak jako to italské,“ vysvětlila.

Zvláštní příchutě táhnou

Počátečním neúspěchem se ale nedala odradit, a to se jí vyplatilo. Dnes jsou její zmrzliny oblíbené po celé Praze. Lidé touží ochutnat její speciální příchutě jako jablečný závin, dýňovou či mrkvovou.

Dokonce si dává i její tchán Josef Abrhám. „Každý večer si dá po večeři zmrzlinu, má ji moc rád. Drží ho to a dává mu to energii, kterou potřebuje,“ pochlubila se pro AHA Ludmila.

Zdroj: Ahaonline.cz, Cnn.iprima.cz

Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články